Vojta Kotek obdivoval mrtvolu s pingpongovými míčky

Dorazí na místo činu a před sebou má sedící mrtvolu, která má hodně zajímavý výraz v obličeji. Filip Koenig v podání Vojty Kotka se do oběti zločinu skoro zamiluje a obdivuje, jak krásnou smrt tenhle chlap měl.

Patří k nejoblíbenějším dílům, které Vojta Kotek jako Einstein natočil, a přiznává, že na place si to řádně užil a jen se smál. „Našli jsme mrtvolu, která měla velmi vyboulené oči připomínající vejce vařená natvrdo. Kuriózním detailem je, že vejce natvrdo právě jí kriminalistka Lenka a moc dobře se jí v tu chvíli neudělá. Filipa to pobavilo a té jeho poťouchlosti to přišlo velmi vhod,“ nastiňuje děj dalšího pokračování herec.

„Myslím, že tam má náš komparzista pingpongové míčky, které držel sám v očích, a musím říct, že to hrál velmi dobře. Celou dobu byl v roli a snažil se nedýchat, i když jsme netočili. Přišlo mi to kuriózní a říkal jsem si, jestli vůbec ví, že netočíme. Mám s ním docela spoustu legračních selfíček,“ přiznává seriálový Filip, který na místě činu nebyl sám. Záda mu kryla Sonička v podání Evy Josefíkové. „Jako Soňa jsem to zblízka obdivovala, ale nebylo to nic extra pěkného. A taky mi bylo líto pána, který tu mrtvolu hrál. Měl na očích nalepené upravené pingpongové míčky a celou dobu tam musel nehnutě sedět – a že se to natáčelo dlouho! Tímto bych mu chtěla vyřídit pozdrav a uznání, že to vydržel,“ vzpomíná na natáčení dnes už maminka několikatýdenní dcery Loty Eva Josefíková.

Dalším, kdo se v novém díle seriálu Einstein objeví, je maminka Filipa Koeniga Kamila Koenigová, o kterou se postarala Veronika Freimanová. Náhoda? „Verunka mi nejčastěji hraje maminky, a dokonce se dobře zná s tou mojí. Náš vztah je v tomto ohledu tedy mateřsko-synovský. Už od Snowboarďáků mě zná, viděla mě vyrůstat, tloustnout, a zase hubnout. Máme se rádi a byl jsem moc rád, že jsme si spolu mohli zase zahrát. Myslím, že když režisér Vojta Moravec seriál obsazoval, tak si neuvědomil, že mi Veronika maminku už několikrát hrála,“ prozrazuje Vojta Kotek, který za její obsazení moc děkuje.

 

Foto: TV Prima