Vlasta Horváth vyrazil na planetu Dor

Vítěz druhé řady populární televizní pěvecké reality show Česko hledá SuperStar Vlasta Horváth si žije svůj pohodový rodinný život s manželkou Markétou a dcerami Lindou a Alžbětou. Občas ale přeci jenom potřebuje trochu toho vzrušení a dobrodružství. Naposledy si užil záchranu vesmíru včetně odhalení Tajemství planety Dor.

Pražské planetárium nabízí návštěvníkům nevšední podívanou do hlubin vesmíru, čehož využil i zpěvák Vlasta Horváth s manželkou a oběma dcerami, kteří se zjevili mezi planetami na křtu dětské dobrodružné sci-fi knihy spisovatelky a moderátorky Rádia Junior Denisy Kimlové Tajemství planety Dor. On i jeho dvě rozkošné dcerky se totiž stali kmotry tohoto vesmírného dobrodružství. „S velkou radostí jsem s manželkou a dcerami přijal pozvání od své kamarádky a skvělé moderátorky Denisy Kimlové na křest knihy Tajemství planety Dor. Bylo nám potěšením pokřtít tento její první počin a zároveň to byla pro nás skvělá příležitost strávit společně příjemné odpoledne. Holky byly v Planetáriu Praha poprvé a moc se jim tam líbilo,“ řekl k tomu usměvavý a dobře naložený Vlasta.

Protože do sálu pražského planetária se nesmí nosit žádné tekutiny, lámala si autorka knihy hlavu, čím ji v jinak hodně stylovém a tématickém prostředí pokřtít. Se spásným nápadem nakonec přišel ředitel planetária Jakub Rozehnal. „Zážitkem pro mé holky byl samotný křest knihy, který probíhal netradičně, protože se křtilo tekutým dusíkem,“ smál se při vzpomínce na mlhu vytékající z připravené lahve Vlasta Horváth. Jeho dcery Linda a Bětka se sice chvíli tvářily, jako že se -196°C studeného tekutého dusíku bojí, potom ale svou roli kmoter spolu s tátou zvládly dokonale a ještě zbyl čas na spoustu úsměvů. Oběma dívkám dělá evidentně pozornost okolí radost, možná se tak můžeme v budoucnu těšit na nové hvězdičky showbyznysu.

Krest knihy Tajemstvi planety Dor

Čerstvě pokřtěná kniha i audiokniha Denisy Kimlové Tajemství planety Dor je dobrodružnou výpravou pro děti, které mají rády komiksy a vesmírná dobrodružství. Navíc je doplněna nádhernými ilustracemi výtvarnice Taťány Morové, na kterých mohly obě holky Horváthovy oči nechat. „Knihu jsme ještě ten večer rozečetli a moc se nám líbí jak svým příběhem, tak ilustracemi,“ svěřil se později Vlasta Horváth.

 

Foto: Nakladatelství Cattacan