Visací zámek slaví 35 let ve stejném složení

Legendární punková kapela a zakladatel Punkového království, Visací zámek, oslaví 35 let existence ve stejném složení. Oslavy skupina zahájí mezinárodním turné s punkovou formací Pellethead. Skupina z anglického Middlesbourghu se zúčastní i tradičního výročního koncertu v pražské Lucerně, tentokrát 16. listopadu 2017.

Visaci zamek

Máme Pellethead rádi. Podle BBC je to nejlepší a současně nejhorší kapela, to nám imponuje. Navíc se z nás za dobu, co se známe, stali přátelé. Vozí s sebou velmi dobrou whisky a já jim za odměnu dávám náš tabák. Ten je v Anglii drahý,“ uvedl Jan »Honny« Haubert, zpěvák skupiny Visací zámek.

Pellethead je parta, na jejíž vystoupení nikdy nezapomenete. Ať už v dobrém, nebo špatném slova smyslu. Parta šílenců s vlastním a neopakovatelným zvukem, přirovnávající se vzdáleně k The White Stripes nebo Pavement, si získala celou Velkou Británii, ale i v USA. I fanoušci Visacího zámku měli už šanci vidět její ojedinělou show, se kterou sklízí úspěchy i v České republice. „Nikdy jsme nechtěli, aby naše hudba byla populární, chtěli jsme znít jinak. To se nám podařilo, a dokonce to lidi i baví. Stejně jako nás,“ sdělil Ali Morrison z Pellethead.

Pellethead nám domluvil jeden náš fanoušek, pořád o nich mluvil. Když nám o nich říkal asi třetím rokem, tak jsme povolili. Vzali jsme je na jeden koncert, nám se to líbilo a tak jsme se domluvili na dalších akcích. Letos s nimi vyrážíme na turné minimálně potřetí,“ upřesňuje Jan »Honny« Haubert.

Druhou část turné odjedou »Visáči« s tradičním souputníkem, pornoknížetem českého folku, Závišem. V rámci turné zahraje Visací zámek nejen prověřené kusy, ale představí i novinky z alba chystaného na příští rok. Koncertní sezónu zakončí dva výroční koncerty 2.12. v Brně a 9.12. v Českých Budějovicích.

Visaci zamek_

Termíny turné 35 let Visacího Zámku

10. 11. – Horní Bříza, KD , host Pellethead (UK)
11. 11. – Česká Lípa, KD, host Pellethead (UK)
16. 11. – Praha – Lucerna, Velký sál, hosté Pellethead (UK), Záviš
17. 11. – Chrudim, RK, host Pellethead (UK)
18. 11. – Jablonec nad Nisou, Woko, host Pellethead (UK)
24.11. – Miroslav, KD, host Záviš

1.12. – Frýdek Místek, Stoun, host Záviš
2.12. – Brno, Fléda, host Záviš
9.12. – České Budějovice, KD Gerbera, host Záviš

Pellethead: www.youtube.com/watch?v=TF2erYCry1E

Visací Zámek: www.youtube.com/watch?v=BNmv2P2crqs

Foto: www.visaci.cz