Vinylového Haricha pokřtil Olšovský pískem z Compostela

Martin Harich vydal své čtvrté album Mapy v retro vinylové edici. V pražském paláci knih Luxor ho pokřtil herec a vedoucí souboru muzikálu a operety plzeňského Divadla Josefa Kajetána Tyla Lumír Olšovský. Právě pod jeho režií účinkuje aktuálně Martin v muzikálu Chyť mě, jestli na to máš. Křest proběhl za účasti přátel, medií a kolegů z hudební branže. Událost doplnila výstava olejomaleb k albu od britské malířky žijící v Bratislavě Abbie Puskailer.

PAV_9169

Album Mapy vyšlo na konci loňského roku a od té doby sklízí pozitivní ohlasy fanoušků i hudebních odborníků. V těchto dnech si Martin splnil svůj sen a doplnil jeho CD podobu o vinylovou desku. Svoje album charakterizuje slovy: „Album jsem nahrával »kade-tade« po světě a nese v sobě energii a atmosféru daných míst. Miluju staré formáty a ten rituál, kdy si založím do gramofonu vinyl a jehla se zařízne do jeho drážek. Dnešní den je pro mě velký svátek,“ řekl Martin Harich.

PAV_9549

Potěšilo mě, když mě Martin oslovil jako budoucího kmotra vinylu. V posledních měsících jsme spolu strávili v plzeňském divadle hodně času a měl jsem možnost poznat jeho perfekcionismus, který se samozřejmě promítá i do jeho hudby. Skladby z Alba Mapy mám moc rád, a tak jsem s radostí nabídku přijal,“ komentuje Lumír Olšovský.

V duchu cestování, při němž Martin nabírá energii na další práci, se nesl i křest vinylu, který byl netradičně pokřtěn pískem z konce světa – ze španělské Finisterry. Písek si Martin nabral na pobřeží na konci své téměř sedmisetkilometrové pouti do Santiaga de Compostela, kterou absolvoval před třemi lety.

PAV_9895

Lumír Olšovský se zhostil role kmotra velmi poctivě. Kromě přání od plzeňského muzikálového souboru vyzval v rámci křtu Martina k tomu, aby přítomným v češtině zahráli společně úryvek ze hry, ve kterém se nastávající tchán mladého podvodníka Franka Abagnale jr. snaží zjistit, kdo Frank ve skutečnosti je. Improvizaci zakončil Lumír v kontextu křtu: „Já vím, kdo jste. Jste vynikající zpěvák, skvělý skladatel i textař, báječný herec, super parťák a výbornej kámoš.“

V prostorách kavárny Luxor proběhla také vernisáž sedmi olejomaleb Abbie Puskailer a byla tak symbolicky zahájena jejich cesta po českých městech v rámci Martinova koncertního turné k albu Mapy v ČR, které chystá na duben. Koncertní verzi alba uslyší fanoušci česko-slovenské hudby v Praze, Brně, Ostravě a Plzni.

Facebook: facebook.com/MartinHarich

Foto: martinharich.sk / Herminapress