Víme proč Dušek, Polívková, Heřmánek a další hvězdy jedou do Beskyd

Po roční »covidové« pauze se 19. – 25. srpna opět uskuteční charitativní divadelní festival Týden kultury na Valašsku. Cirkusové šapitó, v němž se odehraje celkem jedenáct představení, vyroste tradičně na louce pod Spa hotelem Lanterna ve Velkých Karlovicích. Diváci se mohou těšit například na Jaroslava Duška, Annu Polívkovou, Karla Heřmánka a řadu dalších vynikajících herců. Výtěžek z akce věnuje pořádající Resort Valachy opět na dobročinné účely.

„Náš tradiční divadelní festival se uskuteční po roční přestávce, způsobené covidovou situací. Dlouho nebylo jisté, jestli ho nebudeme muset oželet i letos, proto máme radost, že okolnosti jeho konání nakonec umožnily. Festival se totiž stal během krátké doby oblíbenou tečkou za prázdninami a příjemnou tradicí, jejíž výtěžek navíc pomáhá potřebným,“ uvedl generální ředitel pořádajícího Resortu Valachy Tomáš Blabla s tím, že v minulých čtyřech ročnících, kdy se odehrálo jedenačtyřicet divadelních představení, která navštívilo celkem 15 500 diváků, se podařilo na dobročinné účely shromáždit celkem 755 000 korun.

Hvězdné obsazení

Letošní 5. ročník divadelního festivalu zahájí ve čtvrtek 19. srpna legendární Divadlo Bez zábradlí s představením Jistě, pane premiére s hvězdným hereckým obsazením v čele s Karlem Heřmánkem. V dalších dnech se mohou diváci těšit například na Divadlo Bolka Polívky, Divadlo Ungelt a řadu dalších souborů z celé republiky. Připravena jsou také dvě představení pro děti.

Zlatým hřebem pak budou tři vystoupení Jaroslava Duška (23., 24. a 25. 8.), který se na festival vrací každý rok a mívá pravidelně vyprodáno. Tradiční Čtyři dohody a Pátou dohodu letos doplní další Duškovo představení Malá Vizita.

K pohodě všech účastníků přispěje párty zóna s bistro občerstvením a posezením pod širým nebem, která vznikne kolem cirkusového šapitó.

Tip:

Když spojíte návštěvu festivalu s ubytováním ve Spa hotelu Lanterna, obdržíte 1 vstupenku na 1 noc a 1 pokoj zdarma.

Program Týdne kultury na Valašsku

 1. 8. Divadlo Bez zábradlí: Jistě, pane premiére
 2. 8. Divadlo Bolka Polívky: Proslov
 3. 8. Divadlo NAVĚTVI – KnihoMOLI (pro děti)
 4. 8. Divadlo Artur: Kdo se bojí postele?
 5. 8. Divadlo Ungelt: Vejšlap
 6. 8. Divadlo loutek Ostrava: Jak šlo vejce na vandr (pro děti)
 7. 8. Divadelní spolek Frída: Rapper
 8. 8. Divadlo Verze: Šťastný vyvolený
 9. 8. Jaroslav Dušek: Čtyři dohody
 10. 8. Jaroslav Dušek: Pátá dohoda
 11. 8. Jaroslav Dušek: Malá Vizita

 

Resort Valachy

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích zahrnuje komplex hotelů Lanterna, Horal, Galik a Pod Javorem se dvěma relaxačními centry, Ski areálem Razula a devítijamkovým Golfovým hřištěm Horal, umístěných v malebném údolí Léskové, kousek od hranic se Slovenskem. Resort Valachy nabízí po celý rok řadu služeb a aktivit uprostřed krásné přírody. Spa hotel Lanterna je díky komorní atmosféře, klidné lokalitě, špičkovým wellness službám a moderní krajové gastronomii ideálním útočištěm pro náročné hosty vyhledávající pohodovou relaxaci a gastro zážitky v Beskydech.

Více infa: www.valachy.cz

 

Foto: www.lanterna.cz