Víme, které hvězdy budou hrát ve velkofilmu Jan Žižka

Režisér a producent Petr Jákl představil část herců, kteří se objeví v hlavních rolích jeho osm let připravovaného filmu Jan Žižka. Na tiskové konferenci v Praze tak byl k vidění představitel hlavní role, hollywoodský herec Ben Foster, německý herec Til Sweiger, jenž bude hrát Rožmberka, či hvězda Letopisů Narnie William Moseley, který si zahraje bratra Jana Žižky.

Til Schweiger foto Eliška Bartlová

Tuto hvězdnou sestavu doplnila například australská herečka Sophie Lowe, která bude hrát Kateřinu, Marek Vašut a Jan Budař, kteří jsou svými rolemi nadšeni. Dalšími odtajněnými jmény jsou například oscarová hvězda Michael Caine nebo herec Ondřej Vetchý. S dalšími jmény se režisér chystá přijít v nejbližší době. První klapka filmu padne už dnes, v pondělí 17. září.

Sophie Lowe,William Moseley foto Eliška Bartlová

Ben Foster

Hlavní hvězda snímku, Američan Ben Foster, má za sebou bohatou hereckou minulost a diváci u nás jej mohou znát například jako Medivha ve filmu Warcraft: První střet či ze snímků X-Men: Poslední vzdor, Nepřátelé, Za každou cenu, 3:10 Vlak do Yumy nebo Alpha Dog. „Jsem velmi rád, že jsme se domluvili právě s Benem. Strávili jsme spolu několik dní nad scénářem a tréninkem akčních scén. Neuvěřitelně mi vyhovuje jeho přístup a pokora spojená s respektováním historických faktů. Chápe to, co Žižka v našich dějinách znamenal, a cítí zodpovědnost stejně tak jako já, abychom příběh odvyprávěli co nejvěrohodněji,“ řekl Petr Jákl o sedmatřicetiletém herci. Ben se nyní v Čechách připravuje pečlivě na svoji roli.

foto Eliška Bartlová

Til Schweiger

Jeden z nejuznávanějších a nejoblíbenějších německých herců a režisérů současnosti Til Schweiger se před filmovými kamerami pohybuje už od počátku 90. let, posledních 20 let ale také často stojí za nimi jako významný režisér a producent. V roce 1998 si zahrál poprvé v mezinárodním filmu (Jidášův polibek) a od té doby natočil nespočet kasovních trháků včetně snímků, jako jsou Atomic Blonde, Hanebný parchanti, Král Artuš nebo Lara Croft. „Vždycky se snažím vybírat konkrétní herce nejen podle toho, jak jsou známí, ale hlavně podle toho, jak se mi hodí do filmu. Til je skvělý herec a dokáže dokonale ztvárnit charakter, který od této role očekávám. Výborně jsme si rozuměli už po telefonu a já jsem se tak jenom ujistil v tom, že to chápe úplně stejně jako já. A to je pro mě to nejdůležitější,“ řekl Petr Jákl. Til se momentálně také připravuje na roli Rožmberka.

foto Eliška Bartlová.

William Moseley

Jedenatřicetiletý William Moseley se proslavil především rolí Petera Pevensieho z trilogie Letopisy Narnie. Naše země mu tak není neznámá, část filmu totiž vznikala například v ateliérech na pražském Barrandově nebo v Adršpašských skalách či v Českosaském Švýcarsku. Dokonce se tady před 11 lety na natáčení zranil. Dnes se věnuje především natáčení seriálu (The Royals) a filmů. V Janu Žižkovi bude hrát bratra hlavního hrdiny, Jaroslava.

foto Eliška Bartlová (3)

Sophie Lowe

Osmadvacetiletá australská herečka a zpěvačka Sophie Lowe, která se narodila v Anglii, získala ve filmu Jan Žižka hlavní ženskou roli – Kateřinu. Po několika filmech (Překrásná Kate, Požehnaní) je Sophie momentálně v hledáčku talentů v Hollywoodu a je jí předpovídána hvězdná kariéra. Tímto filmem si plní svůj herecký sen.

170525_plakat_jan-zizka_2

Michael Caine

Americký herec Michael Caine hrál ve více než sto filmech a je držitelem Oscarů za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmech Hana a její sestry a Pravidla moštárny. Nezapomenutelný byl také například v Nolanově trilogii Batman začíná, Temný rytíř a Temný rytíř povstal nebo ve filmech Podfukáři, Interstellar, Kingsman: Tajná služba, Dokonalý trik, Potomci lidí, Mládí, Tichý Američan, Tichý hlas, Jekyll & Hyde nebo Rita. „Do poslední chvíle jsem nevěřil, že si Michael ve filmu opravdu zahraje. A navíc jednu ze zásadních rolí. Když mi ale zavolal a řekl mi, jak moc se na natáčení těší, tak jsem pomalu začal věřit, že se zázrak stává skutečností. Michael Caine je pro mě naprostá legenda a ani ve snu bych si nedokázal představit, že budu mít někdy tu čest režírovat film, ve kterém bude hrát,“ prozradil Petr Jákl. Michael se jako lord Boreš zúčastní prvních natáčecích dní filmu.

 

Foto: Bioscop / Eliška Bartlová