Víme, jaké bude Velikonoční pondělí v Ulici

Seriál Ulice vypráví své příběhy na TV Nova od pondělí do pátku. Každoročně se proto diváci mohou těšit i na velikonoční díl. Jak oslaví svátky jara hrdinové Ulice tentokrát? U Marečkových dojde na koledy, pomlázky i trochu dobrodružné útěky z domova. Magdu a Prokopa čeká docela prekérní velikonoční nadílka. A Luděk se rozhodne popohnat Vandiny záležitosti v Kanadě… Jak? Co vyvedou malí koledníci? A co musí nečekaně řešit Magda s Prokopem?

Za léta, co TV Nova vysílá seriál Ulice, se stalo již pravidlem, že diváci a fanoušci seriálu prožívají s jeho postavami i svátky jara a pomlázku. Někdy byly Velikonoce v Ulici hodně divoké, například když se pomlázek chopili Lumír Nykl (Václav Svoboda) a Tonda Hložánek (Miroslav Hanuš) nebo když na spanilé výpravy za koledou vyrazili Bedřich Liška (Adrian Jastraban) s Milošem Knoblochem (Jiří Štrébl). Ulice ale zažila i velikonoční turnaje v sálové kopané nebo v šipkách, romantické i rodinné sváteční chvilky nebo různé ošemetné situace s malými koledníky.

Letos se budou Velikonoce slavit hlavně u Marečkových. Malý Vojta (Felix Šrámek), adoptovaný syn Karly (Markéta Stehlíková) a Máry (Kryštof Rímský), má spolu se svým nejlepším kamarádem Miloškem Knoblochem (Lukáš Masár ml.), synem Evy (Vanda Hybnerová) a Miloše, na Velikonoční pondělí velké a smělé plány. Oba kluci totiž momentálně řeší, jak to u nich doma nyní chodí. Ani jeden z nich přitom není s tímto vývojem spokojený. Vojta se obává, že kvůli věčným hádkám rodičů opět skončí v dětském domově. Miloškovi zase vadí tátova absence doma i to, že na něj máma nemá tolik času, jak by si představoval. A tak se páni kluci domluví, že v rámci koledování utečou ze svých domovů. Vše mají do detailu vymyšlené, vědí, jak své plány do poslední chvíle utajit. Jednoduše spolu vyrazí na pomlázku, což nikomu nebude nápadné. Jedinou jejich starostí tak bude, kam utečou a kde na to vezmou peníze. Jak si poradí? A jak tohle jejich velikonoční dobrodružství nakonec dopadne? Kam budou mít namířeno a jak daleko se dostanou?

Úplně jiný průběh svátků jara čeká Magdu a Prokopa (Ondřej Studénka), kteří si sice užijí svátečního víkendu u Prokopova táty ve Voticích, ovšem následky větší sousedské akce na sebe nenechají dlouho čekat. Když se k tomu přidá i malý brouk v hlavě, který začne hlodat víc, než by kdokoliv předpokládal, je celkem jasné, že realita bude trošku jiná, než jak si ji ti dva malovali.

Perné chvilky čekají i Vandiny (Kristýna Hrušínská) blízké. Manžel Luděk totiž není ani trochu spokojený s vývojem Vandiny kauzy v Kanadě, a tak využije příležitosti, aby celou záležitost trochu popohnal a žena se mu konečně vrátila domů… Co bude pro Vandinu mámu Jolanu (Miluše Šplechtová), její partnerku Marii (Jitka Smutná) a jejich spojenkyni Amálii Peškovou (Dana Syslová) hodně ledovou velikonoční sprchou? A jak si užijí svátečního volna Evžen (Martin Finger) s Blankou (Linda Rybová)? Romantika, rázná rozhodnutí, malá dobrodružství, velikonoční nadílky i nadělení, na to všechno dojde přímo o Velikonočním pondělí v Ulici.

 


Jak to schytá od koledníků Karla?

Seriál Ulice běží na TV Nova od pondělí do pátku, a tak o něj diváci nepřijdou ani toto sváteční Velikonoční pondělí. A jaké by to byly Velikonoce bez pomlázky? Dojde na ni také v Ulici, kde koledníci vyšlehají třeba Karlu. Kdo jí dá velikonoční výprask a co si vykoleduje? To napoví tato ukázka z nových dílů seriálu Ulice.

Stalo se již zvykem, že o Velikonočním pondělí vysílá TV Nova velikonoční díl Ulice, v němž každoročně řádí i koledníci všech věkových kategorií. Zatímco ti nejmladší se teprve otrkávají, starší mazáci si pomlázku náležitě užívají. Kdy jindy se jim taky poštěstí vyšlehat dámy ze širokého okolí, a ještě za to dostat odměnu? Přímo pověstné jsou velikonoční razie Lumíra Nykla (Václav Svoboda) s Tondou Hložánkem (Miroslav Hanuš) nebo Miloše Knoblocha (Jiří Štrébl) s některým z parťáků od Liškových (Adrian Jastraban, Matyáš Valenta). Ulice zažila o Velikonocích dokonce i šipkový turnaj nebo turnaj v sálové kopané. A jak to bude letos?

Tento rok se vlastnoručně upletených pomlázek chopí například Vojta Mareček (Felix Šrámek) a Milošek Knobloch (Lukáš Masár ml.). Jako první to od nich schytá Karla (Markéta Stehlíková), kterou hlavně Vojta pěkně prožene po kuchyni. Jen co skončí s výpraskem tenhle malý koledník, nastoupí další, který dělá čest svému tatínkovi Miloši. Ani on se toho prostě nebojí. Jak to od něj Karla schytá? A co ho bude zajímat víc než sladká velikonoční nadílka? To naznačí ukázka z pondělního dílu Ulice.

Premiérové díly seriálu Ulice vysílá TV Nova od pondělí do pátku v podvečerním čase od 18:30 hod. S týdenním předstihem jsou divákům k dispozici na Voyo.

 

 

Synopse:

Po 10. 4. 2023

Velikonoční pondělí přináší každoročně do Ulice svátky jara, pomlázku a koledníky. Nejinak tomu bude i tentokrát, kdy dojde na docela dobrodružné koledování malého Vojty Marečka a jeho parťáka a spolužáka Miloška Knoblocha. Oba dva totiž mají své důvody, proč se rozhodnou utéct z domova právě o Velikonocích. Myslí si, že jim to o Velikonočním pondělí snadno projde, že si toho dlouho nikdo nevšimne díky tomu, že spolu vyrazí do ulic na koledu. Jak jejich velká výprava do neznáma dopadne? A jaký dopad to bude mít na vztahy v jejich v rodinách? Veselou, trochu dojemnou, vynalézavou i klukovsky svéráznou koledu přinese letošní velikonoční díl Ulice.

 

Út 11. 4. 2023

Některé pracovní nabídky přijdou jen jednou za život a obvykle se neodmítají. Magda si je toho vědoma, přesto zvažuje, zda na ni kývnout, protože se týká nejen její práce, ale svým způsobem i jejího soukromého života. S Prokopem spolu žijí a zároveň také učí na stejné škole, což může být někdy výhodou, ale občas se to může obrátit proti nim. A právě v této situaci se nyní ocitla Magda, která má momentálně o čem přemýšlet. Ovšem není sama. Velké dilema řeší právě s ohledem na Magdu také Prokop nebo Irena Landová. K čemu dospějí? Jak to může změnit jejich životy?

 

St 12. 4. 2023

Jak poznat, co je pro dospělé dítě nejlepší, pokud jste jeho rodičem a strachujete se o ně z důvodu jeho nemoci? Blanka se trápí kvůli Kristýně, jež bojuje už několik měsíců s panickou atakou. Kristýna stále věří, že se uzdraví díky terapiím s koučkou Julií, ovšem Blančin partner Evžen na to má opačný názor. Když Kristýna navíc doma oznámí, že nechce užívat lékařem předepsané léky, Blanka se rozhodne, že si o tom promluví se samotnou Julií. Nepočítá ale s něčím, co se záhy obrátí proti ní… S čím? Před čím ji Evžen varuje? A kdo poskytne Kristýně další pohled na věc?

 

Čt 13. 4. 2023

Zaručené informace se obvykle šíří rychlostí blesku mezi těmi, kterých se bezprostředně týkají. O tom se nyní přesvědčí i Nyklovi a jejich blízcí. Lumír se totiž dozví novinku, která se týká je dcery Venduly, novinku, která ho hodně překvapí, byť vypadá docela věrohodně. Aby měl jistotu, zeptá se na to mámy Vilmy Nyklové, jíž nikdy nic neunikne. Ta okamžitě zahájí špionáž svou osvědčenou metodou, která by se dala ve zkratce charakterizovat dvěma slovy – hlavně nenápadně. Že se pokaždé celkem záhy prozradí, je všem, kteří ji znají, naprosto jasné… Jakou paseku nadělá Vilma Nyklová svým vyzvídáním tentokrát? Kdo se bude hodně divit a proč? A co z toho vzejde?

 

Pá 14. 4. 2023

Co všechno občas odstartuje jeden dobrý skutek? František by se právě nyní potřeboval soustředit hlavně na dopsání bakalářské práce do školy. Místo toho řeší zase Skyler, která se znovu chystá do Amsterdamu kvůli svému novému projektu. Dosud se nevzdala naděje, že na něm František bude spolupracovat s ní. Ovšem ani tento nedoraz mezi nimi ji nepálí tak jako jeden nezvaný host, ke kterému dnes přibude dokonce i jeho klon. A to je něco, co Skyler už jen tak nevydýchá… Co udělá? A jaké ultimátum dá kvůli tomu Františkovi?

 

Foto: TV Nova