Ve filmu Prezidentka uslyšíte písničku od Chinaski

Brzy do kin vstoupí snímek Prezidentka, který má jako každý správný film také svoji ústřední píseň. Tuto romantickou komedii doplnil song Dvě srdce vejpůl, který během covidu složila kapela Chinaski. „Tvůrcům pak zapadla do filmu, to jsem moc rád,“ řekl zpěvák Michal Malátný.

„Natočit klip v kulisách Staré Prahy byl nápad režiséra Jakuba Mahdala, se kterým poslední léta spolupracujeme. Je nesmírně šikovný, máme v něj velkou důvěru, což jsem u jiných režisérů nezažil. Dáme mu písničku a necháme ho natočit, co chce. A zatím to dopadlo vždycky dobře. Že se to tady potkalo s filmem, je nádherná náhoda,“ vysvětlil zpěvák Michal Malátný.

Píseň Dvě srdce vejpůl vznikla během covidové pandemie. „S klukama jsme se scházeli, skládali a vymysleli během toho období spoustu písniček na desku. Dvě srdce vejpůl úplně nejdřív uzrály a najednou to byla píseň, která byla hotová. Byli jsme z ní nadšení,“ dodal lídr kapely Chinaski o songu, který je pro něj hodně osobní.

„Nesmírně rád chodím v noci po městě a čím to město méně znám, tím líp. Když v něm zabloudím, tak jsem šťastný. A tahle píseň je o tom, že my chlapi se někdy prostě musíme sebrat a jít, jako kdybychom měli boty toulavý. A neznamená to, že nemilujeme, že se nevrátíme, ale někdy prostě musíme někde o samotě prožít nějaký čas, zklidnit se a srovnat si věci v hlavě,“ dodal Malátný.

Snímek Prezidentka přijde do kin už 23. června a představí v titulní roli Aňu Geislerovou.

Rozhovor s Michalem Malátným ke zhlédnutí zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=13cIDxJPt8k

 

Synopse filmu:

Kateřina Čechová (Aňa Geislerová), historicky první česká prezidentka, má za sebou rok v úřadu. Je zahlcená prací: její program je každý den nabitý k prasknutí. Občas by si chtěla v klidu odpočinout bez pozornosti celé republiky. Jednoho dne se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v dokonalém převleku se v noci potají vytratí z hradu. Plán jí vyjde dokonale. Kateřině se noční dobrodružství inkognito v podhradí mezi lidmi zalíbí. Seznamuje se se sochařem Petrem, kvůli kterému se do města vydává každou noc. Petr nemá ani ponětí, kdo okouzlující žena, do které se zamiloval, ve skutečnosti je. Situace se však brzo vymkne kontrole a prezidentčiny noční výlety se provalí. Kateřina se musí hodně snažit, aby si vybojovala právo na lásku, které jí náleží stejně, jako kterémukoliv jinému člověku na světě.

Foto: Bioscop / Zuzana Panská, archiv Chinaski / Tomáš Beran