Václav Neckář udělal bratrovi na hlavě jizvu!

Jan Kraus přivítal ve své televizní show Václava a Jana Neckářovy, kteří mu nedávno v pořadu zazpívali krásný hit Půlnoční. „Když jsem si na Googlu hledal »Václav«, vyjel mi Havel, Klaus a Neckář. Svatého to nenabízelo, toho Google nezná,“ rozesmál Kraus diváky. A hned probral s Václavem, která jeho písnička byla prvním hitem. „Nám jednou bylo sedmnáct,“ zanotoval Václav odpověď.


„Já nejsem na dlouhé proslovy, já si počkám na proslovy až do Parlamentu. Tady mám svého mluvčího,“ ukázal Václav na bratra. „Vy jste to měli dříve ale obráceně. Mluvčí byl pan Václav,“ nadhodil moderátor. „Já jsem byl víc ukecanej,“ připustil Václav. Probrali s moderátorem 70. léta, dobu, když zakládali vlastní skupinu Bacily. „Ten název byl v době normalizace šikovný. Zatímco Greenhorni museli být Zelenáči, Bacily nevadily? Nechtěli to náhodou přeložit tehdy do ruštiny?“ ptal se moderátor. „Určitě jste se někdy pohádali, ne?“ ptal se dál Jan Kraus. „Tady ta jizva, to je od bráchy,“ ukázal Jan na hlavu. „To bylo bačkorou. Od přezky na bačkoře,“ dodal Václav.
Jan vyprávěl, že bratr byl vždycky pilný a zodpovědný a se stářím jako by zpohodlněl. „Byli jste divoká kapela? Spojená s alkoholem a tak?“ zajímal se moderátor. „Nám se to dařilo ututlat.“ „Vy jste byl vždy obklopený ženami,“ podotkl Kraus. „Když jsem přišel do Rokoka, byly tam dvě krásné ženy, Helena a Marta. A taky třeba Irena, to byla manželka Petra Rezka… Pamatuji si všechny. Ale někteří by byli rádi, abych si na to ani nevzpomínal,“ rozesmál Václav publikum. „On si pamatuje všechno, jen ne texty,“ dodal s úsměvem Jan. „To mě fakt štve, já si nepamatuju ani hymnu,“ přiznal Václav.


„Byla to vždy výhoda, nebo komplikace, že jste byli bráchové?“ chtěl vědět moderátor. „Teprve když začal nabírat, tím mě pěkně štval. Ale už se to spravilo,“ přiznal Jan. „On mě hlídá. Říká mi: Nežer! A někdy mi vaří,“ vysvětlil Václav. „My Neckářové rádi jíme. Já jsem hubený jen proto, že se hejbu,“ vysvětlil Jan. A Jan Kraus nadhodil téma Ostře sledované vlaky. „To je krásný film a vy tam krásně hrajete…“ „Já jsem byl poprvé před kamerou a pan režisér Menzel mě hlídal, abych nedělal cukrbliky,“ vzpomínal Václav. Nakonec moderátor požádal, aby Neckářovi zazpívali svou slavnou písničku Časy se mění.


Do desátého dílu Show Jana Krause přijali pozvání: legendární zpěvák Václav Neckář a jeho bratr Jan, režisérka a scenáristka Alice Nellis a italský zpěvák a podnikatel Domenico Martucci Della Torre. S Václavem Neckářem si Jan Kraus trochu zavzpomínal a vůbec se vzájemně informovali o stavu své paměti. Na Alici Nellis moderátor vyzvídal, zda bylo opravdu nutné, aby se Ivana Chýlková ve filmu Perfect Days tolik odhalovala, a zpovídání Domenica Martucciho zahájil tím, že si potykali, aby se jim o běžném životě na zámku lépe hovořilo. Premiéru desátého dílu druhé série Show Jana Krause uvidíte v pátek 4. listopadu už ve 21.05 hodin na Primě.

Foto: TV Prima / Dagmar Hájková