Václav Neckář téměř po padesáti letech opět jako výpravčí!

Seriál Gympl s (r)učením omezeným připravil pro diváky velké překvapení! Už dnes večer se v roli výpravčího představí exkluzivní host – Václav Neckář! Oblíbený zpěvák a herec se v roli výpravčího – eléva představil poprvé v roce 1966 v oscarovém snímku Ostře sledované vlaky, tehdy jako třiadvacetiletý. Dnes je herec o sedmačtyřicet let starší a roli výpravčího si zopakuje v dnešní epizodě seriálu Gympl s (r)učením omezeným, který pokračuje dnes, ve středu 12. července ve 20.20 hodin na Nově.


Pane Neckáři, v roce 1966 jste si zahrál výpravčího v oscarovém filmu Ostře sledované vlaky. Výpravčího hrajete i v Gymplu. Po jak dlouhé době jste si před kamerou oblékl uniformu výpravčího?
Mám pocit, že kostým jsem si znovu oblékl až při výročí čtyřiceti let filmu Ostře sledované vlaky. Tedy pár let nazpátek. Výročí se konalo v loděnici. Ale samozřejmě to nebylo při natáčení, ale při setkání. A naposledy jako příjemné překvapení – v seriálu Gympl s (r)učením omezeným. Původní čepice v Ostře sledovaných vlacích byla originál z První republiky barvy modré, nebyl jsme výpravčí, ale elév. V Gymplu už jsem měl červenou čepici.

Umíte si představit, že byste svůj život zasvětil namísto zpěvu práci u dráhy?
To nevím, i když na střední škole jsme chodili na praxi k Železniční sdělovací technice. A také jsem byl v létě mezi 2. a 3. třídou na brigádě kopat kabel mezi Děčínem a Hřenskem (Dolní Žleb), tam nebyla žádná silnice, jen železnice a převoz. A byl to jen záskok, asi mě tam nechtěli. Možná bych nějaké vlaky ještě uměl přeložit. Já bych ale neměnil, zpěv byl a je můj vlak života.

Gympl s (r)učením omezeným běží na obrazovkách už několik měsíců. Sledujete seriál? A co na něm máte nejradši?
Seriál se mi moc líbí! Kolegové hrají skvěle a celý seriál je hezky natočený. A také hudba, ta se Ondrovi vážně povedla! Na natáčení se mi moc líbilo, ani jsem nepotřeboval razítko, jako Pepíček Somr.

Foto: TV Nova