Václav Marhoul představil druhou ukázku filmu Nabarvené ptáče

Nový, v pořadí druhý teaser zve diváky na film Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Zářijovou premiéru filmu Nabarvené ptáče režiséra, scenáristy a producenta Václava Marhoula předznamenává v pořadídruhý teaser. Minutová upoutávka běží v kinech, na rozdíl od té první určené pro web. Nový teaser, který se opět obešel beze slov, zachycuje hlavního hrdinu – malého židovského chlapce v podání Petra Kotlára, hvězdného Stellana Skarsgårdav uniformě vojáka Luftwaffe a další postavy dramatického příběhu z 2. světové války.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Adaptace světového bestselleru Jerzy Kosińskeho se natáčela sto dnů během šestnácti měsíců. Točilo se celkem ve 43 lokacích v Čechách, na Slovensku, v Polsku a na Ukrajině, a poslední, v pořadí 3 531. klapka padla 5. července 2018. Kameraman Vladimír Smutný natáčel celý film na černobílý 35 mm negativ ve formátu Cinemascope. Vedle Petra Kotlára a Stellana Skarsgårda si v Nabarveném ptáčeti zahráli Harvey Keitel, Udo Kier, Julian Sands, Barry Pepper, Tim Kalkhof, Alla Sokolova, Alexej Kravčenko, Lech Dyblik, Júlia Valentová či Martin Nahálka. Z českých herců se na plátně objeví například Jitka Čvančarová, Petr Vaněk, Filip Kaňkovský, Milan Šimáček či Michaela Doležalová.
Film Nabarvené ptáče, jehož premiéra patří k nejočekávanějším událostem kulturního podzimu, sami tvůrci označují za »dlouhý, těžký, kontroverzní, černobílý, velmi drahý a moc se v něm nemluví«. Film uvede do kin distribuční společnost Bioscop od 12. září 2019.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Teaser ke zhlédnutí zde:


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: Bioscop