V Americe je prý tato česká herečka hvězda, ale u nás jí nikdo nezná

Jan Kraus ve své televizní show vyzpovídal herečku Terezu Srbovou, která žije v Los Angeles a je v současnosti nejobsazovanější českou herečkou v zahraničí. Původně se Tereza živila modelingem, také vystudovala kulturní antropologii a od útlého mládí cestovala a žila po celém světě, pět let v Paříži, dvanáct let v Londýně, aktuálně dva roky v Los Angeles. Nyní se věnuje již jen herectví, ovšem o jejích úspěších se v Česku málo ví.

_AKF_9655

Některé filmy, ve kterých jsem hrála, běžely v kinech i tady,“ říká mladá herečka stále perfektní češtinou. „Tím, že žiju už dlouho v zahraničí, nemám tady moc kontaktů.“ Přitom je obsazovaná do skutečně kvalitních produkcí. „Já jsem měla od začátku velké štěstí,“ domnívá se. „Ono je to hodně i o tom managementu a já jsem se hned na začátku dostala přes jednu svoji známou do jedné z nejlepších agentur v Londýně, ne-li ve světě. A do Londýna jsem se přestěhovala z Paříže kvůli svému tehdejšímu příteli, dnes manželovi. Nikoho jsem tam neznala, ale vzpomněla jsem si na jednu známou ještě z dob modelingu, která se věnuje branding managementu, tedy propojování jmen a značek.“

_AKF_9646

Jejich spolupráce se osvědčila a z Terezy se stala etablovaná herečka světového formátu, která je ovšem v Česku téměř neznámá. „V Čechách jsem udělala možná tři nebo čtyři castingy, protože tady nejsem. Teď tady ale připravuju svůj první film, což bude taková bláznivá komedie,“ prozradila Tereza Srbová.

_AKF_9659

Foto: TV Prima