Týden kultury přiveze do Beskyd Heřmánka, Prachaře i Chantal Poullain, budou i koncerty a Rodinný den

Devět představení během sedmi letních dnů v cirkusovém šapitó uprostřed Beskyd: takový bude 7. ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Uskuteční se 17. až 23. srpna ve Velkých Karlovicích, v malebném údolí Léskové pod hotelem Lanterna. Ve Velkých Karlovicích v Beskydech alias v televizním městečku Protějov se natáčely populární seriály Doktor Martin a Strážmistr Topinka.

„Festival se za uplynulých šest let stal již tradiční a oblíbenou tečkou za letními prázdninami. Letos ho nově doplní zahajovací koncert písničkářky KACZI a sobotní vystoupení dětské kapely Čiperkové s následným Rodinným dnem se zábavou a soutěžemi pro děti. Jako každý rok věnujeme výtěžek na dobročinné účely,“ uvedl ředitel pořádajícího Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Festival opět představí atraktivní tituly a známé herce. Stejně jako v předchozích dvou letech jej v pátek 17. srpna zahájí populární Divadlo Bez zábradlí, které přiveze komedii Tři muži na špatné adrese s Karlem Heřmánkem a Zdeňkem Žákem v hlavních rolích. V dalších dnech se mohou diváci těšit na komedii Úča musí pryč v podání Divadla Verze s Davidem Prachařem, Lindou Rybovou, Petrou Špalkovou či Igorem Chmelou, Rebelky Divadla Bolka Polívky s Chantal Poullain nebo Ráno poté, nejnovější hru Pantheon production s Lucií Zedníčkovou a Michaelou Tomešovou.

Pro děti je připraven sobotní koncert dětské hudební skupiny Čiperkové, na nějž zaváže Rodinný den u šapitó s hrami, soutěžemi a dalším doprovodným programem, v neděli pak pohádka 1000 a jedna noc Divadla NAVĚTVI.

Zlatým hřebem festivalu budou tři vystoupení Jaroslava Duška, jenž se na festival se Čtyřmi dohodami a Pátou dohodou vrací každý rok a mívá pravidelně vyprodáno. Závěrečný večer festivalu bude patřit besedě s Jaroslavem Duškem a Pjér la Šé´zem.

Atmosféru před představeními každý den zpestří živá hudba v párty zóně s občerstvením a posezením. Úvodní večer bude patřit zahajovacímu koncertu v podání beskydské písničkářky KACZI. V dalších dnech zahrají saxofonistka Nikol Naňáková nebo houslistka Alžběta Králová.

Speciální nabídku připravil k Týdnu kultury karlovický Spa hotel Lanterna, v jehož blízkosti se festival koná. Ubytovaní hosté mají v ceně pobytu během festivalu jednu volnou vstupenku na noc a pokoj.

Týden kultury na Valašsku se letos koná již posedmé. V minulých šesti ročnících přinesl na dobročinné účely již více než milion korun, které byly rozděleny mezi mobilní hospic Strom života a potřebné rodiny z Velkých Karlovic. Celkem jej za tu dobu navštívilo bezmála 25 tisíc diváků, kteří zhlédli šest desítek představení.

Více informací a prodej vstupenek: www.tydenkultury.cz

Program Týdne kultury na Valašsku

  1. 8., 17:00 – Zahajovací koncert písničkářky KACZI
  2. 8., 19:00 – Tři muži na špatné adrese (Divadlo Bez zábradlí)
  3. 8., 19:00 – Úča musí pryč (Divadlo Verze)
  4. 8., 10:00 – Dětská hudební kapela Čiperkové + Rodinný den u šapitó (až do 15:00)
  5. 8., 19:00 – Ráno poté (Pantheon Production)
  6. 8., 10:00 – 1000 a jedna noc (Divadlo NAVĚTVI)
  7. 8., 19:00 – Rebelky (Divadlo Bolka Polívky)
  8. 8., 19:00 – Čtyři dohody (Jaroslav Dušek)
  9. 8., 19:00 – Pátá dohoda (Jaroslav Dušek)
  10. 8., 19:00 – Beseda s Jaroslavem Duškem a Pjér la Šé´zem

Foto: www.tydenkultury.cz