Tři sestry hlásí: Pražský koncert je téměř vyprodán!

Kapela Tři sestry odehraje 22. prosince 2017 v Malé sportovní hale v Praze – Holešovicích svůj každoroční tradiční vánoční koncert. Poslední velká koncertní akce letošního roku, která se uskuteční v rámci společného turné s kapelou Alkehol – Sudová přitažlivost Radegast tour 2017, jde rychlým tempem »na dračku«, a do vyprodání haly zbývá posledních pár set kusů vstupenek. Skalní fanoušci by si měli s nákupem pospíšit, každý den totiž z předprodejů mizí stovky lístků.

Promo foto

Kapela Tři sestry zakončí touto parádní akcí svůj dvaatřicátý rok koncertování na české hudební scéně. Během tohoto dlouhého období skupina odehrála přes 3000 koncertů, natočila více jak tři desítky videoklipů, vydaly sedmnáct řadových alb a velké množství nahrávek a kompilací. Tradiční vánoční koncertní party s pivním výčepem na pódiu zahájí kapela Doctora P. P, dále se představí také legendární parta Alkehol, po které nastoupí již Tři sestry a zahrají největší hity své hudební kariéry.

Nutno říci, že kapela také nedávno zveřejnila svůj »ztracený« dokumentární film s názvem 55:55 a 1/2 a zcela historicky první videoklip, který byl natočen v březnu roku 1989 k nejznámější písni Na Kovárně. Dokument se objevil zcela náhodou při stěhování. Byl nalezen ve vydavatelství Warner Music, dřívější Monitor, kde beta kazeta nevědomky sloužila jako podložení nohy stolu pana ředitele Vladimíra Kočandrleho.

zakladatelé kapely Lou Fanánek Hagen a Ing. Magor

Podívejte se na nejstarší klip Třech Sester k písni Na Kovárně zde:

https://www.youtube.com/watch?v=5dbahfm53qM

Samotný film byl natočen v letech 1988–1994 pod režisérskou taktovkou Petra Orozoviče a byl součástí jeho studentské práce na FAMU. Film poté vyšel na videokazetách, originální materiál z nahrávek se však jednoho dne ztratil a dlouho k němu neexistovala žádná kopie.

A jelikož se blíží Vánoce, členové kapely se dohodli, že celý film uvolní zdarma svým fanouškům na svůj youtube.com kanál jako vánoční dárek.

kapela Tři Sestry v roce 1989

Ukázku ze »ztraceného filmu« můžete shlédnout zde:

https://www.youtube.com/watch?v=mW8SB5ytVMs

koncert _ Pha_ Tři Sestry_2017

Foto: Warner Music