Topmodelka Pavlína Pořízková míří do Prahy

Pavlína Pořízková osobně v Praze! Představí novou knihu Martiny Formanové s názvem Případ Pavlína. Martina Formanová, Anna a Pavlína Pořízkovy ji pokřtí ve čtvrtek 30. října v Paláci knih Luxor.


Světovou premiéru zažije Praha na konci října. Pavlína Pořízková s maminkou Annou přijede pokřtít knihu Martiny Formanové Případ Pavlína. Knihu si můžete nechat podepsat od autorky i hlavních protagonistek ve čtvrtek 30. října od 16 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Kniha Případ Pavlína Martiny Formanové vypráví dramatický příběh rodiny světoznámé modelky. „Jedná se o skutečný příběh, a tentokrát nikoli můj. V něčem mi byl důvěrně blízký, a v něčem byl zas tak neuvěřitelně dramatický, že bych si ho od stolu prostě nevymyslela,“ říká o knize její autorka Martina Formanová. „Je to velký příběh dvou mladých lidí, Anny a Jiřího Pořízkových. Martina začíná své vyprávění de facto jejich útěkem v srpnu 1968 z tehdejšího Československa okupovaného sovětskými vojsky a končí… Ale to už si nechám pro sebe, protože to ať se čtenáři raději dozví z knihy! Je to obrovské drama. Sám jsem netušil, co všechno rodina Pořízkových tehdy prožila. Klobouk dolů před tím vším. A velký dík Martině, že to tak poutavě napsala,“ popisuje Aleš Lederer, majitel nakladatelství, který dosud vydal všechny knihy Martiny Formanové. A dodává: „Jsem velice rád, že na představení knihy, její křest a autogramiádu přijedou do Prahy všechny, jež se na vzniku knihy podílely. Tedy nejen autorka – Martina Formanová, ale i Pavlína Pořízková a její maminka Anna.“

Případ Pavlína
Dramatický příběh světoznámé české modelky a jejích rodičů – rodiny rozdělené světovou okupací.
Informace o dramatickém dětství a začátcích modelky a herečky Pavlíny Pořízkové můžeme nalézt v různých mediálních zdrojích zhruba od doby, kdy budoucí světové hvězdě bylo šest let.
Dnes poprvé její příběh vychází v románovém zpracování. Jde o působivé vyprávění o mladých, nezralých rodičích Anně a Jiřím, jejich zbrklém útěku z Československa, erotikou nabitém vztahu, odvaze i selhání. Martina Formanová líčí na pozadí tehdy probíhající studené války rodinné drama v celé jeho šíři a nejniternější podobě. Manželé Pořízkovi opouštějí čtyři dny po sovětské okupaci Československo a nechávají u prarodičů tříapůlletou Pavlínu. Netuší, jak dlouho budou muset čekat a co vše podniknout, než opět uvidí svoji dceru, ani co přinese jejich shledání… Autorka popisuje individuální cesty každého z aktérů s hlubokým porozuměním a schopností najít humor či komičnost i ve vážných životních situacích.

O autorce:
Martina Formanová pochází z Brna, vystudovala scenáristiku na Filmové akademii múzických umění v Praze a od poloviny devadesátých let žije ve Spojených státech amerických. Je autorkou autobiograficky laděných próz Skladatelka voňavého prádla (2002) a Snědla dětem sladkosti (2012), novel Trojdílné plavky (2007) a Nevěra po americku (2011) a románu Ten sen (2009). Napsala rovněž dva scénáře, které se staly předlohou k televizním filmům.

Kdo je Pavlína Pořízková?
Pavlína Pořízková je jednou z nejznámějších modelek světa. Byla první ze střední a východní Evropy, která se dostala na absolutní špičku modelingu. Podařilo se jí získat snovou zakázku – stala se tváří kosmetiky Estée Lauder za 6 mil. dolarů, Harpers Bazaar ji zařadil mezi deset nejkrásnějších žen světa, pravidelně obsazovala titulní strany life stylových časopisů. Zahrála si i v několika filmech Anna, Její alibi a Arizona Dream, atd. Jejím manželem je Ric Ocasek, zpěvák rockové skupiny The Cars, s nímž má dva syny.

Foto: www.prostor-nakladatelstvi.cz