Tomu neuvěříte! »Únosce« Ivety Bartošové Macura se vnutil ke Krausovi!

Moderátor Jan Kraus si pozval do své televizní show Zdeňka Macuru, který se sám přihlásil jako host do pořadu. „Děkujeme, že jste se nám nabídl, že byste s námi probíral téma, kterým se zabýváte – tedy týráním žen. Já jsem rád, že jste přišel, protože z internetu znám tři jména – Rychtář, Macura a Bartošová – která spolu souvisejí a já nikdy nevím, kdo je ten zlý a kdo je ten hodný. Předpokládám, že vy tady budete za toho hodného,“ uvedl hosta moderátor Kraus.


„Jak je to s násilím na ženách? Mě to zajímá v kontextu s paní Bartošovou,“ nadhodil moderátor. „Já jsem vedl s Ivetou mailovou komunikaci. Najednou se mi ozve nějaký jiný pán z jejího mailu – a prý ať jí nepíšu,“ vyprávěl Macura. „Dejme tomu, že to byl Rychtář,“ vysvětlil Kraus. „A pak mi začal volat. Pak jsem mu napsal, ať mě nechá být a on začal vyhrožovat, že prý mě nepoznají ani lidi z mé rodiny. To jsem už pochopil, že má nějaké typické znaky chování, které mívají agresoři,“ vyprávěl Zdeněk Macura.


„Já té kauze Ivety Bartošové nerozumím. Kdo je tam ten dobrej a kdo špatnej?“ zajímal se Kraus. „Ona ta Iveta jela do Itálie s vámi? Nebo jste ji unesl?“ chtěl vědět moderátor. „Policie to shodila ze stolu, že se o žádný únos nejednalo, na to byla řada svědků,“ popisoval Macura. „Když týraná žena volá o pomoc, tak se nějak chová, ale pak se třeba zase spojí s agresorem a chová se zase jinak,“ vysvětloval Macura.
„Má vás Iveta ráda? Co myslíte?“ vyptával se Jan Kraus. „Ona dokáže mít ráda každého člověka,“ odpověděl poněkud zmateně Macura. „Zajímala by vás Iveta jako žena?“ zajímal se dál Kraus. „To by musela splnit tři podmínky. Musela by umět vytrhat plevel kolem baráku. Mám na stole nepořádek v papírech a fakturách, ten by musela umět uklidit. A do třetice by musela umět uklidit moje auto. Je to zábavný pořad ne?“ snažil se o nadsázku Macura.


„Vy se s panem Rychtářem znáte už dost dobře, ne? Jezdíte všude za sebou,“ zajímal se sarkastický Kraus. „Já jsem si nainstaloval do mobilu jeden program, který mi blokuje Rychtářovo číslo, takže on se mi teď nedovolá,“ vysvětloval Macura. „Jaký vztah k vám má Iveta?,“ nadhodil Kraus. „Já jsem u ní narazil na nějaké chování a chtěl jsem ho probádat. A pak se mi začala ozývat, že potřebuje pomoct. Vezměte si třeba ten výlet do Itálie. Všichni věděli, že utekla,“ vyprávěl Macura. „Co byste udělal, kdybyste mohl, abyste ji zachránil a pomohl jí, aby od toho všeho měla pokoj?“ chtěl vědět Kraus. „Ona mi říkala během cesty několikrát, že Rychtář chce její barák. Tak by jistá možnost byla nechat mu barák,“ vyprávěl Macura. A dodal, že je softwarový inženýr, ale že kvůli bulváru má nyní málo práce.


Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání ekonom Jan Švejnar, moderátorka Iva Kubelková a »zachránce« Ivety Bartošové Zdeněk Macura. Premiéru dalšího dílu čtvrté série Show Jana Krause uvidíte v pátek 20. září ve 22.20 hodin na Primě.

Foto: TV Prima