Tereza Mašková vzpomíná písničkou na svého předčasně zesnulého kamaráda

ereza Mašková zveřejnila speciální hudební počin, skladbu Láskou se splést. Píseň je jejím duetem s Alešem Kubátem (†30), který svoji rodinu a blízké předčasně opustil před rokem, kdy prohrál boj s vážnou nemocí. Zpěvačka se tímto gestem rozhodla vzdát Alešovi hold nejen jako kolegovi hudebníkovi, ale především jako blízkému příteli, a to 26. prosince, přesně rok po jeho úmrtí.

Skladbu Tereza s Alešem nahrála už před lety a v roce 2017 vyšla na jeho debutovém albu Daň z lásky. Vzhledem k tomu, že byl tento mladý umělec součástí jejího života, rozhodla se kontaktovat jeho rodinu s otázkou, zda by píseň, kterou napsal pro ně dva, mohla zvěčnit a zařadit na svoje chystané album. „Aleš byl plný lásky, kterou spolu se svým nekonečným úsměvem všem rozdával. Jsme šťastní, že tento krásný duet, který složil a s Terezkou nazpíval, bude žít dál,“ vyjádřila se ke společné písni jménem rodiny Alešova sestra Kateřina Kubátová.
Tereza Mašková společně s kapelou, v níž jsou i Alešovi velmi blízcí přátelé Peter Hrnčirík (bicí), Marco Čaňo (housle) a Jakub Šedivý (kytara), nahrávku nově nahráli, jemně přeprodukovali a obohatili původní verzi o víc nástrojů. „Aleš byl náš kamarád s obrovskými sny a obrovským srdcem. Nikdy nezkazil legraci a stále na sobě pracoval. Opustil nás příliš brzy. Dlouho jsem přemýšlela nad tím, zda mám píseň vydat, a vlastně doteď nevím, jestli jsem udělala správně, i když někde hluboce v nitru cítím, že ano. Aleš by si zasloužil, aby se o jeho písni lidé dozvěděli a aby věděli, jaký byl,“ hovoří Tereza Mašková o skladbě Láskou se splést, která bude mít v jejím srdci vždy speciální místo.

Hudební vzpomínku doprovází jednoduchý klip, který natočil režisér Dušan Krajčovič. Aleš Kubát byl hudebník, herec a moderátor. Účinkoval v seriálech Ordinace v růžové zahradě či Cesty domů. Režisér Zdeněk Troška ho též obsadil do svojí pohádky Strašidla. Po absolvování brněnské konzervatoře působil v Národním divadle Brno. V roce 2017 vydal debutové autorské album Daň z lásky. „Asi už jste ve svém životě zažili lásku, vztah anebo něco, co vaše city nenechalo chladnými. Když je člověk zamilovaný, vnímá život hodně jinak. Takový člověk se nejen zvláštně chová, ale okolní svět vnímá takovým zvláštním způsobem. A právě tento stav mě upnul k peru a papíru. Zkrátka: takové pocity jsem chtěl popsat, zhudebnit, odezdat vám. Nejde jen o píseň o lásce, ale i o světě jako takovém tak, jak ho vnímám já, “ vyznal se tenkrát Aleš Kubát.

Podívejte se na klip Láskou se splést zde:
www.youtube.com/watch?v=CAY_0ZnDeNw

Foto: Archiv Terezy Maškové