Tereza Mašková vydává singl věnovaný všem ženám, které ztratily a znovuobjevily samy sebe

Tereza Mašková se hlásí o slovo s novým singlem Dívej se na mě. Novince nechybí strhující atmosféra, díky které si tato mladá česká zpěvačka postupně získává stále více fanoušků. Podobně jako ve své předešlé tvorbě, i nyní nám připomene, že když je nejhůře, sílu změnit všechno k lepšímu nenajdeme nikde jinde než sami v sobě. Tentokrát se rozhodla svůj singl věnovat hlavně dámám, které po rozchodu ztratily samy sebe a znovu se našly. Na podzim Tereza potěší své fanoušky novým albem

Od roku 2018, kdy získala titul SuperStar, ušla Tereza Mašková jako umělkyně kus cesty – našla si své publikum a vyzpívala se do nezaměnitelného hudebního stylu, ve kterém je jako doma. Nyní se vrací v novém energickém singlu Dívej se na mě. V písni naplno vyniká její silný hlas, který je na naší scéně ve své věkové a žánrové zcela unikátní. Na její novince se spolupodílela i velká slovenská legenda.

„Všechno se seběhlo velmi rychle. Písničku jsem si poslechla, zalíbila se mi a do týdne jsme ji už nahrávali,“ vzpomíná na spontánní spolupráci Tereza. Nová skladba si k ní našla cestu nečekaně a neplánovaně. Nedávno ji totiž oslovil slovenský hudební producent Martin Kavulič (Kristina, Robo Grigorov) s legendárním textařem Kamilem Peterajem s nabídkou písně, která je pro ni jako šitá na míru.

„Tuto skladbu bych ráda věnovala ženám, které se na cestě životem ztratily, ale nakonec znovu objevily svou sílu a našly samy sebe. Každá z nás si prošla těžkými okamžiky, které nás srazily na kolena. Ať je to cokoliv – ať už náročný rozchod nebo třeba odchod z práce, která vás dusí… Nejste v tom samy a chce to jen čas – nakonec každá z nás najde to, co ztratila, konečně se opět nadechne a začne žít – o tom je Dívej se na mě,“ prozrazuje Tereza.

Martin Kavulič, který se ujal písničky po stránce hudební i producentské, říká „Inspirací k vytvoření písně byl pro mě text od Kamila – příběh ženy, která po rozchodu najde nový smysl a radost ze života. Tereza svojí interpretací a pěveckým výkonem vystihla a dotvořila atmosféru hudebního motivu, co je nejdůležitější. Jsem z výsledku této spolupráce velmi nadšený a těším se, že píseň má také vizuální podobu.“

„Terezka Mašková je velký talent. Má bohatý hlasový a interpretační rejstřík a autorům může dělat jen radost, když se podaří nahrát song, ve kterém je její pěvecký přínos evidentní a ve kterém se naplno rozsvítí. Je to zralá profesionálka, umí se dostat „pod kůži“ písničky a vytěžit z ní maximum. Perspektivní je to zpěvačka obsahových písniček a velkých témat. Dokáže se »opřít« do melodie, je přesvědčivá, nenechá vás na pochybách, že věří tomu, co zpívá. Má všechny předpoklady vyrůst na »trvalku« mezi československými zpěvačkami a nebýt jen sezónní hvězdou, jakých zde máme moře.“ dodává Kamil Peteraj.

O videoklip k písničce se postaral slovenský režisér Dušan Krajčovič, který natáčení situoval do botanické zahrady a do výtvarného ateliéru. Tereza se tak chvíli proměnila i na malířku.

Skvělou zprávou pro všechny příznivce Terezy Maškové je, že v těchto dnech pracuje na druhém studiovém albu, které plánuje vydat ještě letos. Naváže jím na debutové album Zmatená z roku 2020, které její fanoušci přijali s velkým nadšením. Nové studiové album je zatím zahaleno rouškou tajemství, jisté však je, že vyjde v říjnu.

„Větší část alba je již hotová a aktuálně pracujeme na posledních skladbách. Už teď mám velmi dobrý pocit z toho, co poslouchám, takže se moc těším na to, až se o nové písničky s vámi podělím,“ odkazuje Tereza. „Písnička Dívej se na mě mi přišla do cesty nečekaně, ale o to příjemnějším překvapením se pro mě stala. A tak jsem se rozhodla vydat ji jako symbolický mezičlánek mezi předchozím a novým albem. Jsem ráda, že nám všem trošku zkrátí čekání na říjen, než album vyjde,“ dodává na závěr.

 

Na klip Dívej se na mě se můžete podívat zde: https://youtu.be/YfW3C9EKYr4

 

Dívej se na mě na digitálních službách: https://TerezaMaskova.lnk.to/DivejSeNaMe

 

Foto: Warner Music / Oliver Žilák