Těhotnou Arichtevu nahradila Eva Josefíková

Těhotenství jedné z postav ve Slunečné zamíchalo kartami. Do toho se přidala několikaměsíční pauza v natáčení kvůli koronaviru – a bylo vymalováno. Veronice Arichtevě, která hraje potvoru Denisu Kánskou, tak začaly být kostýmy malé, a strach z natáčení byl naopak větší a větší.

Tvůrci seriálu tak museli přijít s radikálním řešením, protože postavu Denisy chtěli v ději zanechat, a Veronika Arichteva, která ji hrála, otěhotněla. S tím byla produkce obeznámena dostatečně dopředu, ale s čím nepočítala, bylo zpoždění v natáčení, které způsobila opatření kvůli pandemii koronaviru. Ateliéry se na dva měsíce zavřely, natáčení stálo, a těhotenské břicho herečky se zvětšovalo tak, že už nešlo zakrývat. Do toho měla Arichteva kvůli svému stavu z pandemie obavy. Takže dotočila, co bylo nezbytné, a rozloučila se. „Opravdu jsem chtěla točit dál, ale vzhledem ke svému stavu se musím rozloučit. Dítě je důležitější a já jsem se rozhodla být zodpovědná, a i kvůli tomu všemu, co se v posledních měsících kolem nás děje, zbytečně neriskovat svoje zdraví. Děkuju celý partě! Ráda bych řekla, že vás budu sledovat, ale tuším, že od září budu sledovat jinou love story,“ přiznala na odchodu Veronika Arichteva, která svou Denisu předala, a to doslova, kolegyni Evě Josefíkové. V kostymérně Slunečné si pod rouškou a se smíchem předaly nejen kostýmy, ale i pár cenných rad. „Tohle by šlo, to by ti mohlo být. No, mně to slušelo víc, ale už se do toho nevejdu. Dobře, Evi, jsou tvoje,“ vyndávala se smíchem Arichteva své kusy oblečení a ukazovala je nové Denise – Evě Josefíkové. „Myslím, že to půjde… Vezmi si, prosím tě, Denisu, a hlavně, hlavně si pamatuj, ať z ní není hodná holka! Já jsem na tom dost pracovala,“ pošťuchovala ji herečka.

Pro Evu Josefíkovou to bylo snad nejrychlejší angažmá v seriálu. Všechno se upeklo prakticky za pár hodin, kdy jí zavolali tvůrci a roli jí nabídli. „Byla to rychlovka. Než jsem na to kývla, bylo pro mě důležité, abych předtím mluvila s Verčou. Chtěla jsem, aby o tom věděla a všechno bylo v pořádku,“ prozrazuje Eva Josefíková, jak se do seriálu dostala. Jakmile Eva kývla, vše se rozjelo a nastoupila prakticky hned. Oblékla se do kostýmů po Veronice a naskočila do vlaku Slunečná rovnýma nohama. „Půlka štábu je ze seriálu Modrý kód, kde jsem hrála, takže to bylo fajn. Znala jsem lidi, měla jsem tam kamarády, tak ten nástup byl super.“ Dnes už má Eva Josefíková za sebou několik týdnů natáčení a je vidět, že se zařadila rychle a bez problémů. Taky nic neponechala náhodě a na pár dílů, kde hrála Veronika Arichteva, se podívala.

Diváci se na Evu Josefíkovou můžou těšit od 39. dílu. Jak budou fanoušci reagovat na její ztvárnění Denisy, zatím herečka nepřemýšlí, ale je zvědavá. Jediné, co stihla zaznamenat, bylo to, že ji fanoušci Slunečné ze začátku vyslýchali, zda do seriálu opravdu nastoupí. „Nemohla jsem o tom mluvit, tak jsem nic neříkala,“ usmívá se Eva Josefíková, která zatím netuší, jak dlouho v seriálu zůstane a jak dlouho ten štafetový kolík za Veroniku Arichtevu ponese. „Necháme se překvapit.“

Foto: TV Prima