Takto válí misska Váchová na lyžích

Modelky Lucie Křížková Váchová a Veronika Procházková nejsou, jak by se mohlo na první pohled zdát, holky z cukru. Za jejich vypracovanými těly, která předvádí na přehlídkovém mole, stojí hodiny tvrdé dřiny. Právě čas strávený v posilovnách a při dalších sportovních aktivitách, se nyní rozhodly zužitkovat. O víkendu se totiž postaví na start štafety již 48. ročníku legendárního závodu Jizerská 50.


Pro obě krásky bude start na Jizerské 50 premiérou, i když k tomuto závodu mají velmi kladný vztah. „Můj taťka má za sebou 9 ročníků Jizerské 50, kdy se účastnil, já zatím žádný. V deseti letech jsem se účastnila malého závodu pro děti v Granickém údolí, kde jsem porazila i čtrnáctileté kluky,“ smála se Veronika, která si těsně před startem věří. To Lucie má zatím s běžkařským závoděním opačné zkušenosti. „Každoročně sleduji výsledky, jelikož se pravidelně účastní spoustu mých známých. Na atmosféru se neskutečně těším a vychutnám si ji. V šestnácti letech jsem se účastnila krátkého závodu, ale pamatuji si, že jsme měla špatně namazáno a sníh se mi nepil na lyže. Bylo to velké trápení. Proto se budu pekelně soustředit především na předstartovní přípravu,“ uvedla Lucie.


Kromě avizované štafety se obě dámy také představí v rámci ČEZ Energy Festu, který proběhne v sobotu večer, a to na módní přehlídce sportovní kolekce společnosti SWIX. Zkrátka Jizerská 50 bude plná nejen příjemných sportovních zážitků, ale také těch společensko-kulturních. „Já jsem hodně soutěživá, budu se snažit zajet co nejlépe, abych pomohla našemu týmu,“ dodává Veronika. „Největší výzvou pro mě určitě bude zvládnout odjet svoji etapu. Vytrvalost je mým nepřítelem. Smekám před všemi, kteří odjedou hlavní závod. Módní přehlídka pak pro mě bude třešinkou na dortu jedinečného víkendu,“ řekla Lucie.


Na kterém místě se umístí štafeta Lucie a Veroniky? Zvládnou udržet stopu a tempo ostatních? To vše a mnohem více odehraje na největší lednové sportovní akci Jizerské 50…

Foto: www.presscode.cz