Světlana Witowská: Bude mi padesát a už mám něco za sebou

Pozvání do televizní Show Jana Krause přijal host, který je zvyklý spíše rozhovory vést a moderovat než je dávat, a možná o to zajímavější povídání s moderátorkou Světlanou Witowskou to bylo. Hned zkraje Světlana prozradí, že po svém odchodu z veřejnoprávní televize, v níž pracovala dlouhých jedenadvacet let, si bude muset dát nejprve tzv. konkurenční pauzu a poté nastoupí v online deníku, kde bude spolu s Lindou Bartošovou naplňovat videoobsah.

Moderátorka je známá především svými rozhovory s politiky, ale v rámci své profese interviewovala i jiné známé osobnosti, například ze světa umění či showbyznysu. „Vytvořila jsem si i takový jiný program, kde jsem mluvila třeba s Viktorem Preissem nebo s Leošem Marešem nebo s Karlem Šípem. Takže jsem si uměla udělat i hezky,“ dodává s úsměvem a současně rozhodně odmítá, že by ona sama měla do politiky aktivně zasahovat. „Já to dělat nechci!“ Zato do svého nového zaměstnání už se těší. „Doufám, že budeme mít tvůrčí svobodu, že budeme moct najít nové zajímavé tváře a hosty,“ vyjmenovává svá očekávání.

„Všechno, co jsem chtěla, už jsem si užila, a teď už to budu dělat hlavně pro radost.“ Nové výzvy ani konkurence se nebojí, neboť je přesvědčená, že má za sebou dostatek zkušeností. „Bude mi padesát, tak asi vím, do čeho jdu. Už mám něco za sebou.“ A nebojí se ani neúspěchu, protože má jistotu, že může dělat cokoli jiného, třeba učit budoucí novináře. Věří totiž, že lidský faktor je v žurnalistice zatím nenahraditelný, ačkoli už i ona sama má zkušenosti s umělou inteligencí, která byla před několika lety experimentálně zapojena do předvolební kampaně.

„Než půjdu do důchodu, myslím, že to ještě pořád bude fungovat,“ optimisticky odhaduje budoucí vývoj a vůbec se nebrání ani tomu, když ji Jan Kraus označí za rozverně naivní. „Jsem a vůbec mi to nevadí!“ směje se jeho odhadu, stejně jako dalšímu jeho úsudku, že je šetřivá. „A na čem to poznáte? Na tom, co mám na sobě? Nebo že jsem málo namalovaná nebo málo učesaná?“ podivuje se a shrnuje: „Já jsem asi šetřivá, mám něco našetřeno, ale zároveň si umím peníze užít. Mám například strašně ráda sushi a za to jsem schopná utratit dost peněz.“ Na závěr Světlana prozradí, že jejím snem je podívat se do Japonska a že nechybělo moc a Tomio Okamura byl jejím kolegou.

 

Foto: TV Prima