Svatba Lucie Benešové a Jana Šťastného ve Slunečné

Pro všechny na Slunečné bylo překvapením, že se Róza (Lucie Benešová) a profesor (Jan Šťastný) dali dohromady. Větší šok ale zažijí v okamžiku, kdy si tihle dva řeknou své ano. Zvládli to totiž potají a velmi rychle.

Profesor Kohout v podání Jana Šťastného jednoho dne překvapí svoji milovanou Rózu a prostě ji dovede k oltáři. „Musím říct, že to neodporovalo očekávání, tomu, jak se profesor chová. Bylo to tajně, a rozhodně to neprobíhalo okázale. Bylo to připravené překvapení pro Rózu,“ popisuje Jan Šťastný, jak probíhal jeho velký seriálový den. „Já si skoro ani nestihla sundat zástěru, a už jsem se vdávala,“ usmívá se Lucie Benešová, která tak byla ochuzena o svatební šaty.

„Róza nepočítala, že to profesor domluví a všechno dopadne. Musím říct, že se s Luckou známe hodně let, a nebylo tedy ani potřeba, abychom se na něčem konkrétně domlouvali. Rozumíme si, figury jsou jasně dané, a tak jsme si prostě řekli ano,“ prozrazuje seriálový profesor, který od začátku natáčení netušil, zda se jeho postava ožení, nebo ne. Nakonec to ale dopadlo.

„Je pravda, že ten den byl svým způsobem výjimečný a vzpomněl jsem si i na svou svatbu. Problesklo mi to hlavou. Já jsem podruhé ženatý a žiju ve velkém štěstí. Vzpomínka na to moje ano proběhla, nějak se vám to s životem prostě sváže,“ usmívá se herec, který si dobře pamatuje výročí a pokaždé velmi rád ten den tráví se ženou Bárou na nějakém pěkném prodlouženém víkendovém pobytu. Letos tak tihle dva Šťastní šťastlivci oslaví deset let od svatby.

Lucie Benešová přiznává, že si datum svatby pamatovala dřív, dnes ale, po sedmnácti letech manželství s hercem Tomášem Matonohou, už si tak jistá není. „Ale já měla vždy problém s čísly, pletou se mi i data narození dětí. Spíš mám v paměti nedávnou svatbu svého syna Luciána. A v nejhorším případě se podívám na prstýnek, tam to datum je,“ směje se herečka, která před kamerou zažila už spoustu svateb. Přesto tato ve Slunečné pro ni byla výjimečná v tom, že neoblékla žádné svatební šaty. „No, možná mě to trochu mrzí, ale zase pořád lepší než trávit den v té róbě, takže to scenáristé vymysleli nakonec dobře,“ uvažuje Lucie Benešová. „Natáčení bylo rychlé, byli jsme tam jen ve dvou s Honzou, rodiče – a bylo. Moc jsme si té filmové veselky neužili. Sundala jsem zástěru a šli jsme na to!“

 

Foto: TV Prima