Štěpán Benoni slavil narozeniny a opět bude vídat ducha

Dalších osm epizod seriálu Duch právě vzniká pod taktovkou televize Prima. V hlavních rolích se opět představí Štěpán Benoni jako policista Emil Svoboda, který ve své práci potkává ducha. Ten mu pomáhá v řešení případů, a ani on se ve druhé sérii nezměnil. Benonimu bude po boku stát Predrag Bjelac jako mrtvý mafián Darko Besarabič.

Emil je vyšetřovatel v elitní jednotce v sekci organizovaného zločinu Národní centrály proti organizovanému zločinu, kterému pomáhá v řešení případů duch mrtvého mafiána. Už to vypadalo, že když Darko odčiní svoje hříchy a pomůže Emilovi vyřešit těžké zločiny a vraždy, dostane se mu pokoje a odejde. Jenže… Ani náhodou, tihle dva jsou zase spolu a do toho se objevuje nová sympatická kapitánka Hanka Havránková, o kterou se postarala Leona Skleničková.

Duch tak rozjíždí další dobrodružství „Mé dny jsou jen a jen pracovní, je toho opravdu hodně. Je jedno, jestli točím ZOO nebo Ducha,“ přiznává Štěpán Benoni, který na place oslavil i 39. narozeniny. „Děkuji za přání, ty dnešní narozeniny jste mi zpříjemnili. Oslavím je tak, že sním polovinu dortu, který jsem dostal, natočím poslední obraz a půjdu si lehnout,“ směje se Benoni, který se pokračování seriálu nemohl dočkat. „Hodně jsem se na pokračování těšil,“ přiznává herec, který tak skáče z divadla do dvou roztočených seriálů. „Mám pro vás jednu novinku, kterou už mohu prozradit. Byl jsem moc rád, že se k nám přidala Leona Skleničková. Byl jsem na několika kamerových zkouškách, když se nová role Hanky obsazovala. Je zajímavý typ a funguje nám to spolu moc dobře. Z toho mám radost,“ prozrazuje Benoni, který tak bude mít po boku novou parťačku.

Kapitánku Hanku Havránkovou, kterou ztvárňuje Leona Skleničková, si parta našich vyšetřovatelů nejprve pozve k jednomu případu, a jelikož se osvědčí, tak se stane členkou týmu. Hanka díky svým kolegům objeví nové souvislosti v případu smrti svého otce a také začne tušit, že její parťák Emil má podezřelé tajemství. O tom, kdy se druhá řada seriálu Duch objeví na obrazovkách televize Prima, budeme diváky včas informovat,“ vysvětluje mluvčí seriálu Josef Ducký.

Emil tak bude mít novou posilu. „Je to stále trouba, což mě moc netěší, ale dobře se to hraje. Taky trochu v nové sérii díky Hance nahlédneme do jeho soukromí,“ dodává Benoni.

Jistotou v seriálu zůstává herec jugoslávského původu Predrag Bjelac. „Nová parťačka je skvělá. Natáčení je poslední dny dost náročné. Točíme v těch největších vedrech a těžko se to zvládá. Se Štěpánem jsme přátelé, skamarádili jsme se při natáčení první řady, a jakmile se objevím v Praze na návštěvě, setkáváme se,“ prozrazuje herec, který díky tomu stráví opět nějaký čas v hlavním městě. „Duch je všude přítomný a není s tím moc spokojený. Darko už by chtěl konečně odejít, ale moc se mu to nedaří. Dostává se tak do různých vtipných situací a doufám, že to diváky bude bavit,“ naznačuje svůj osud v seriálu herec a věří, že diváci budou s další sérií spokojeni. „Pojedeme ve stejném rytmu, osm jednotlivých příběhů je v lecčem aktuálních a diváci budou mít určitě radost. Musím se přiznat, že čeští diváci mají větší úctu vůči hercům, větší respekt. Stává se, že mě často zdraví na ulici, častěji než v Bělehradě, a je to moc milé. Muži mi občas říkají, že mě jejich ženy milují,“ směje se a prý mu to moc lichotí.

Foto: TV Prima