Spejbl a Hurvínek slaví 90 let od vydání první desky

V Divadle Spejbla a Hurvínka se uskutečnila tisková konference spojená s oslavou devadesáti let od vydání první desky s nahrávkou Spejbla a Hurvínka a s křtem nového CD Hurvínkův kouzelný gramofon, které vychází 8. března.

Ředitelka Divadla S+H Denisa Kirschnerová - foto Martin Kubica

Moderátorka Štěpánka Duchková představila společně s ředitelkou Divadla S+H Denisou Kirschnerovou nový projekt »Divadlo S+H školám«, zazněly aktuality o připravovaném Komedy Festu 2019 a také o chystaných oslavách 100. narozenin pana Spejbla v roce 2020. V neposlední řadě se představili tvůrci, jejž přiblížili technologicky unikátní představení pro dospělé Hotel Spejbl. Ozdobou celého setkání bylo předání »Vzpomínkové šelakové desky u příležitosti 90. výročí spolupráce Divadla S+H a vydavatelství Supraphon«.

Spejbl a Hurv°nek - foto Jaroslav Hauer

Akce vyvrcholila křtem nového alba Hurvínkův kouzelný gramofon, které vyjde 8. března u Supraphonu na CD i v digitálních formátech. CD do života přivítaly populární herečky: Vendulka Křížková, Lenka Zahradnická nebo Betka Stanková.

Lenka Zahradnick† a novā CD - foto Martin Kubica

Svoji zdravici nad novým CD pronesl hlasem Martina Kláska i loutkový pan Spejbl: „Já si přeju, aby ten už devadesát let trvající dialog tady s tím mým klukem, který mě teda stojí nervy, trval ještě hodně dlouho a posluchače i nadále bavil!“

Hurvínek, Spejbl a Źeryk a nové CD - foto Martin Kubica Betka Stanková, Lejla Abbasová , Štěpánka Duchková a novā CD - foto Martin Kubica Ředitelka D S+H Denisa Kirschnerová, Štěpánka Duchková a kmotry projektu pro školy - Vendula Křížová,

Foto: Supraphon / Jaroslav Hauer, Martin Kubica, Petr Brodecký