Skupina Mandrage v Berlíně dokončila album a zahrála si v metru

Pět dnů, dva nahrané tracky a busking v metru. Kapela Mandrage zdokumentovala svou berlínskou misi. Jedno z vyhlášených Red Bull Music Studií, do nichž se dostat je sen mnoha muzikantů, sídlí v berlínské čtvrti Kreuzberg. Tam se od 11. do 15. prosince 2017 rodil výsledný sound posledních dvou písní nové desky skupiny Mandrage, která vyšla 19. ledna pod názvem Po půlnoci.

LW_171213_Red_Bull_Studios_Mandrage_Berlin_DE_LQ_0004

Čtrnáctiminutový dokument odhaluje například důvod, proč se kapele nepodařilo nahrát v Berlíně větší část desky, jak to měla původně v plánu. Zároveň nechává nahlédnout do kuchyně, jak se vařila píseň, s níž se na desce už zas tak moc nepočítalo, a jak se rodila cover verze skladby Malí sráči v nás od skupiny Zuby nehty.

Členové kapely oceňovali především to, že mohli tvořit dohromady. „Desky děláme většinou na etapy, a teď jsme tu všichni pohromadě. A to je hrozně super,“ komentuje proces nahrávání zpěvák Víťa Starý. Red Bull Music Studio nabídlo rovněž perfektní zázemí, které bubeník Matyáš Vorda jednoduše shrnuje: „Ať dáš mikrofon kamkoli, tak to bude prostě dobrý.“

LW_171213_Red_Bull_Studios_Mandrage_Berlin_DE_LQ_0007

Kluci z Mandrage si střihli i busking v metru, kam si podle Matyáše jeli vyzkoušet, jestli to, co ve studiu natočili, na živo někoho zajímá a baví. Jak to v nahrávacím studiu vypadá, zda si kluci během natáčení lezli na nervy, jak obvykle vypadá nahrávání nových singlů, co se stalo kytaristovi Pepovi Bolanovi s okem, kdy zjistili, že jim chybí kostýmy na plánované focení a jaký úspěch měli při buskingu, to všechno se dozvíte v dokumentu zde: https://www.redbull.com/cz-cs/hudba-dokument-mandrage-red-bull-berlin-studios

Mandrage

Kapela Mandrage vydala 19. ledna šesté studiové album s názvem Po půlnoci. Na 13 skladbách se tentokrát hudebně i textově podíleli všichni členové kapely. Album představí Mandrage na turné, které započne 2. února v pražském Foru Karlín, kde kromě mladého buskera Jakuba Ondry, který bude předskokanem na všech zastávkách, vystoupí také kapela Light & Love.

LW_171213_Red_Bull_Studios_Mandrage_Berlin_DE_LQ_0005

Mandrage Tour 2018

2. 2. – PRAHA – Forum Karlín

8. 2. – LIBEREC – Dům kultury Liberec

9. 2. – PARDUBICE – ABC Klub

14. 2. – BRNO – Sono Centrum

15. 2. – BRNO – Sono Centrum

17. 2. – OSTRAVA – Dům kultury Akord

2. 3. – PLZEŇ – Kulturní dům Peklo

3. 3. – ČESKÉ BUDĚJOVICE – Kulturní dům Vltava

Foto: Red Bull