Sklerotický Richard Tesařík! Na zámku zapomněl mobil i bundu!

Tuto sobotu se odehrál na vyhořelém zámku Zahrádky na Českolipsku již »plnoletý« 18. ročník benefičního koncertu Noc s hvězdami. I když počasí vypadalo velmi nevyzpytatelně, nakonec se umoudřilo a tomuto ročníku dopřálo koncert bez deště. „Letos jsme se opravdu modlili, aby nepršelo, protože velkokapacitní stan, který jsme měli v loňském roce, se před necelým týdnem rozbil a potrhal díky silnému dešti a krupobití na jiném festivalu a tak návštěvníci koncertu seděli opravdu pouze pod širým nebem,“ přiznal za pořadatele Martin France.

_DSC6164
Zvukové zkoušky na koncert probíhaly již od 14 hodiny a vystupující interpreti se postupně začali sjíždět na místo konání. Jediný, kdo se z letošních interpretů omluvil byl zpěvák David Kraus, který dva dny před akcí dostal zánět do zubů, ohromně mu natekla tvář a nemohl ani mluvit, natož zpívat.

_DSC6285
Jinak dorazili všichni avizovaní interpreti a tak koncert odstartovala již klasicky ex manželská dvojice Markéta Mayerová a Slávek Boura, kteří na zámek přijeli i se svou dcerou Agátou. A celý koncert odstartovala legenda českého reage Richard Tesařík, který přijel se zavázaným prstem, který si poranil na chalupě. Richard Tesařík hned po svém vystoupení odjel, protože měl další vystoupení, ale po půlhodině se vrátil, protože si na zámku zapomněl riflovou bundu a mobil.

_DSC6532 (1)
Divákům se mimo jiných představila i muzikálová a operní zpěvačka Monika Sommerová, která diváky doslova přišpendlila svým ohromným hlasem k sedadlům nebo herečka a zpěvačka Barbora Mottlová, která se svou kapelou zazpívala akusticky. Nechyběla ani mladá a nadějná krev pěveckého českého rybníčku Elis se svým neodmyslitelným ukulele a písní Shubidu, kterou si sama složila. Následovalo losování dárků pro diváky a jak už je zvykem na této benefici bylo i překvapení pro diváky a to přehlídka spodního prádla a plavek letošních finalistů Muže roku, kterou uvedla stávající Miss ČR Andrea Bezděkovská.

_DSC6658
Za ženu vamp se v červených přiléhavých šatech představila herečka a zpěvačka Světlana Nálepková, která se uvedla šansony a pak už na pódium přišel hlavní orgazizátor a zpěvák Martin France a odzpíval například jednu z písní z muzikálu Pokrevní bratři, kde exceloval v jedné z hlavních rolí.
A přiblížila se doba na předání šeku z prodaných vstupenek. Celková částka tak činila něco přes 50.000 korun, která je určená na obnovu této historické památky. A jako hlavní hvězdy večera se představilo nestárnoucí pěvecké duo Kamelie – Hana Buštíková a Dana Vlková, které úzkostlivě tají datum svého narození. V posledním songu se spolu se všemi přítomnými účinkujícími rozloučily jejich nesmrtelným songem Jako Robinson. A poté už pro účinkující byla opět připravena stezka odvahy s »živými strašidly«.

_DSC6699
„Takže zase za rok při 19. ročníku v sobotu 5. srpna 2017 ahoj!“ rozloučil se nakonec Martin France.

Foto: Martin Production