Skety se spojily s Lenkou Dusilovou a Vojtou Dykem

A cappella skupina Skety vydává záznam koncertu uskutečněného v zimě v pražském Lucerna Music Baru na albu Skety Live. Jako hosté na něm účinkují i umělci, se kterými Skety spolupracovaly již v minulých letech, Lenka Dusilová a Vojtěch Dyk.

Po oceňovaných titulech Skety a Týdytý vychází skupině první »živák«. Zpěváci vlastní skladby opět zkombinovali s úpravami písní svých hudebních kolegů. Lenka Dusilová se představila ve své autorské skladbě Biolom a Vojtěch Dyk v dnes již slavné písni Petra Wajsara (mimo jiné držitele Českého lva za hudbu k filmu Hastrman) Alkoholická. Ta je na YouTube s počtem zhlédnutí přes sedm milionů velkým hitem a dočkala se již také mnoha lidových zpracování.

Album Skety Live pokřtí v pondělí 31. srpna v pražském klubu Jazz Dock varhaník a držitel Grammy Ondřej Pivec. Kromě nového alba a již známých písní Skety na křtu představí i několik úplných novinek.

A cappella skupina Skety patří ke špičce ve svém oboru. Je držitelem Zlatého diplomu a ocenění The Ward Swingle Award v kategorii Jazz z mezinárodní soutěže Vokal Total (2014) a čtyř nominací na ceny CARA – Contemporary A Cappella Recording Awards. Skety vznikly v roce 2011 a tvoří je: Veronika Vítová, Alice Bauer, Marta Kloučková, Michal Strnad, Štěpán Janoušek a Petr Wajsar. Po úspěších na domácích pódiích Skety okouzlily publikum ve Velké Británii, Německu, Maďarsku, Rakousku, Slovensku, Dánsku, Finsku, Bulharsku, ale mají za sebou i turné na Tchaj-wanu a v Austrálii.

Na klip Alkoholická se můžete podívat zde:

 https://youtu.be/cMLkqFOIsYk

Více infa: www.skety.cz

 

Facebook: www.facebook.com/skety.cz

 

Foto: Warner Music / Kristýna Svobodová