Šíp, Lábus, Šteindler a Svěcený aneb Všechnopárty pomáhá s humorem

Pomáhat s humorem je nejen mottem nadace Konto Bariéry, ale na jeden večer se stalo i mottem oblíbeného zábavného pořadu Všechnopárty České televize. Ve speciálním díle, věnovaném pomoci lidem s postižením, vyzpovídá moderátor Karel Šíp Jiřího Lábuse, Milana Šteindlera a Jaroslava Svěceného, tedy osobnosti, jež nadaci dlouhodobě podporují. Díl věnovaný Kontu Bariéry se vysílá v pátek 22. září na ČT1.

Všechnopárty

„Vedle tradičních benefičních pořadů a spotových kampaní jsme hledali i další formy, jak informovat o charitativních či osvětových projektech. Chtěli jsme pomáhat a zároveň diváky bavit, a proto jsme vymysleli koncept Adopce pořadu. Tedy charitativní projekt, ve kterém spojujeme oblíbené formáty s neziskovými organizacemi. Ke StarDance, jejíž speciální díl pomohl potřebným dvanácti miliony korun, k Zázrakům přírody, Poště pro Tebe či ke Klukům v akci se tak nyní nově připojila i oblíbená Všechnopárty. Za pět let spolupráce s Kontem Bariéry se nám formou benefičních pořadů podařilo vybrat přes osmašedesát milionů korun, věřím, že tento nový koncept naši pomoc ještě významně navýší,“ vysvětluje generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Všechnopárty

„Je to takový malý experiment, chtěli jsme zkusit něco nového. Jsme moc rádi, že se Karel Šíp rozhodl spojit svůj pořad právě s naší organizací. Věřím, že spojení bude přínosné nejen pro Konto Bariéry a tvůrce, ale především se bude líbit divákům. Ať už těm pravidelným, kterých opravdu není málo, ale i příznivcům Konta Bariéry, kteří se třeba na Všechnopárty podívají poprvé, ale určitě ne naposledy,“ komentuje spolupráci ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.

Hosty talkshow Karla Šípa budou dlouholetí příznivci Konta Bariéry – Jiří Lábus, Milan Šteindler a Jaroslav Svěcený. „Konto Bariéry podporuji nesmírně rád. Za ta léta pomohlo obrovskému množství lidí a organizacím, které pomoc skutečně potřebují. Jsem rád, že mohu aspoň střípkem přispět k této smysluplné činnosti. Člověk si najednou uvědomí, že na světě nejsou pouze radosti, ale že život je obrovský dar a být zdravý je nesmírné štěstí,“ říká Jiří Lábus, který je s nejdéle trvající charitativní sbírkou u nás, fungující již pětadvacet let, spjatý dlouhodobě – od roku 1997 je členem Rady Konta Bariéry.

Všechnopárty

Mottem Konta Bariéry je »Pomáhat s humorem«, humor totiž pomáhá překonat i ty nejtěžší životní situace. „Dobře uchopený humor dodává lidem sílu a pozitivní energii. A pomoc druhým by nemohla existovat bez této pozitivní energie,“ komentuje Jaroslav Svěcený a Milan Šteindler ho doplňuje: „Někdy mě překvapí, jak velké množství lidí pravidelně pomáhá druhým. Existuje mnoho charitativních organizací, které dobře fungují, dárci jim věří a podporují je. Často to jsou lidé, kteří vytáhnou poslední peníze z kapsy.“

 

Foto: Česká televize