Simona Stašová: Mám se ráda, dokonce si sebe i vážím, ale vážně se neberu

Ondřej Vetchý a Simona Stašová jako manželský pár řeší v komedii Život je život milostné a životní eskapády svých tří dcer, ale především svoje vlastní. Za snímkem stojí autoři úspěšné veselohry Láska je láska, oproti »Lásce« ale »Život« slibuje více humoru, fantazie a bláznivých situací. Ostatně, jak už to tak v životě bývá.

0c1a9cf4997803e58a48ebb89d39b741

Paní Stašová, co vás přesvědčilo, abyste do tohoto filmu šla?
S režisérem Milanem Cieslarem se známe už hodně desítek let a už jsme spolu hodně filmů natočili. Sedíme si a mezi námi je veliká důvěra. Takže když mi poslal scénář filmu Život je život, neváhala jsem ani chvilku, hned jsem věděla, že to má velkou šanci diváka zaujmout a skvěle pobavit a že je tam materiál na výbornou komedii. Postavy v této bláznivé komedii jsou velmi dobře napsané, mají vtip a švih a Milan si vybral perfektní obsazení.

Baví vás tenhle žánr například víc než dramatické role?
Samozřejmě, že dobré komedie si cením mnohem víc než dramatu. Je taky mnohem těžší. Je těžší lidi rozesmát, než rozplakat, to je známá věc. Ráda hraju v komediích, protože každá komedie vychází z dramatu, takže si přijdu na své i s dramatickým prožitkem, s dramatickým obloukem, akorát v nedramatickém světle a s nadsázkou a s uměním nebrat se tak moc vážně. Nebrat se vážně, to je to nejdůležitější. A to mě baví, protože ani v životě se moc vážně neberu, nevím ani proč, ale neberu. Mám se ráda, dokonce si sebe i vážím, ale vážně se neberu, protože za chvilku je stejně všechno jinak.

Schránka01

Vaše tři filmové dcery s vámi sdílejí domácnost, což přináší často originální situace, našla jste nějaké styčné body se scénářem v osobním životě?
No jéje! Těch situací, kde jsem se našla, bylo spoustu, a i když nemám tři dcery, ale dva syny, tak jsem pár nápadů ze svého života do scénáře nabídla a jsou tam. Zahrála jsem i drobnosti ze života mých babiček, takže film Život je život je pro mě velmi osobní a je to opravdu kouzelná komedie.

Život je život
ČR – 2015
Délka: 95 minut
Žánr: komedie
Režie: Milan Cieslar
Herecké obsazení: Ondřej Vetchý, Simona Stašová, Bára Poláková, Tereza Voříšková, Sára Sandeva, Petr Vančura, Marek Taclík, Miroslav Táborský, Kristína Peláková
Premiéra: 21. května 2015

Foto: www.bontonfilm.cz