Simona Postlerová: U nás doma to nebylo jednoduché

Každý pátek večer se setkáváme na TV Barrandov se seriálem Stopy života uvede TV Barrandov. V sérii, pod jejímž scénářem je podepsaný psychiatr Jan Cimický, se objevuje česká herecká špička. Ve stopách života hraje i Simona Postlerová, se kterou jsme si popovídali.


Jaká je vaše role v seriálu Stopy života?
Hraju dceru, která miluje svoji rodinu i svého tatínka (Jan Tříska), ale on zestárne, je nemocný až do demence. A teď co, má svoji fungující rodinu a dilema, co s tatínkem. Najednou zjistí, že nejde, aby měla tatínka doma, protože je natolik nemocný, že jí brání žít a kvůli němu se jí rozpadá rodina. Neví, komu dát přednost. Je to časté téma, co vidíme kolem sebe.

Setkala jste se ve vašem okolí s podobným případem?
Je to časté téma, co vidíme kolem sebe. Až je mi divné, že nikoho takového ve svém nejbližším okolí nemám.

Jaký jste měla vy vztah s tatínkem?
Tak můj tatínek umřel před osmnácti lety, to jsem byla ještě mladá. U nás doma to také nebylo jednoduché. S bráchou jsme prožívali těžké období. Ale byl to zcela jiný případ, než jaký řeší moje role v seriálu.

Natáčela jste v domově důchodců, jak to na vás působilo?
Natáčení v pečovatelském domě je těžké. Vidím kolem sebe tu bezmoc a bolest. Nikdy dříve jsem v takovém prostředí netočila a je to velmi bolavé. Je mi těch lidí strašně líto, když vidím jejich cestu do konce.

Jak dlouho jste kvůli natáčení v pečovatelském domě strávila.
Byly to čtyři natáčecí dny, a protože se točí v Náchodě, vstávám ve čtyři hodiny ráno. Ale je to tady se štábem fajn.

Foto: TV Barrandov