Show Jana Krause slaví 10 let! Nejvíc protěžovaný byl Rytmus

Populární late night show Show Jana Krause je stálicí televizního vysílání a baví diváky na Primě každý týden již deset let. První díl Show Jana Krause mohli diváci vidět 3. září 2010 (natáčení 2. září) a své jubileum oslaví startem premiérových dílů. Za dobu existence pořadu se na dvou červených pohovkách vystřídalo přes 1 500 významných či zajímavých hostů. Prvními hosty pořadu byli tehdejší ministr dopravy Vít Bárta, zpěvačka skupiny Toxique Klára Vytisková a fakír Petr Fiedor. Mezi těmi, kteří se v pořadu objevili nejvícekrát, patří Rytmus (4x) a Tomáš Řepka (3x). Pořad se kromě Česka a Slovenska natáčel i v Miláně, Londýně a New Yorku. Premiérové díly Show Jana Krause uvidí diváci od 2. září každou středu ve 21.35 hodin na Primě.

Právem se late night talk show označuje za královský formát, jehož výjimečnost spočívá v tom, že vedle prezidenta Václava Havla, bývalé ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albrightové nebo amerického moderátora Larryho Kinga usedne klidně i bezdomovec Karim, Vinnetou z Husince Jaroslav Maryška nebo pornoherečka Paris Wilton. Mezi nejzajímavější počiny pořadu patří cesta za Josefem Mašínem do Německa a setkání s ním. Nezapomenutelný je rozhovor s Jiřím Bradym, který prošel dvěma koncentračními tábory, stejně jako pohled zblízka a netradičně na prezidentské kandidáty naší země. Pořad diváky seznámil se spoustou skvělých doktorů, vědců, ale i s obyčejnými lidmi. Ukázal jim také aktuální hrdiny, jako když se z olympiády vrátila Ester Ledecká a přivezla dvě medaile nebo když do SJK zavítal statečný lékař Tomáš Šebek, který jezdí na zahraniční mise. Neuvěřitelné bylo přivítat Josefa Mareše, když aktuálně vyšetřoval mediálně známou vraždu. Bezesporu zábavným hostem byl filmový producent Gene Deitch, a nelze nevzpomenout ani na Bolka Polívku, na slovenské prezidenty Andreje Kisku a Zuzanu Čaputovou, Karla Schwarzenberga, Patrika Hartla, Rytmuse, Tomáše Kluse, Miroslava Donutila či manžele Pohlreichovy.

„Show Jana Krause patří mezi úspěšné stálice na Primě. Jsem rád, že jsme se dohodli na další spolupráci a diváci se mohou těšit na premiérové díly i po prázdninách,“ uvádí k tomu Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

Moderátor Jan Kraus shrnuje dekádu vysílání takto: „Těšilo mě spolupracovat těch deset let s Primou. Mohl jsem dělat, co mám nejraději, v dobrých podmínkách, a zejména svobodně. Prima podpořila i některé extravagance, jako bylo natáčení v zahraničí, v Ostravě atd. Jsem si téměř jistý, že v Česku bych jen stěží našel podobného partnera. Vážím si toho a mohu doufat, že i pro Primu má náš produkt smysl a význam.“

Na Facebooku má profil pořadu přes 55 000 fanoušků. Kanál Show Jana Krause na YouTube zaznamenal za dobu existence více než 380 milionů zhlédnutí. Také v září pokračuje speciální stream, který divákům umožňuje sledovat natáčení pořadu z pohodlí domova již v úterý večer. Na stránce showjanakrause.online najdou uživatelé tlačítko, které jim po prokliknutí umožní nákup vstupenky na živé vysílání. I nadále se mohou fanoušci SJK zúčastnit vystoupení v Divadle Archa, které se koná vždy v úterý od 19.30 hodin.

Foto: TV Prima