Sabina Laurinová pokřtila novou porodnici

V Gynekologicko-porodnickém oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) se herečka Sabina Laurinová stala kmotřičkou nových porodních pokojů, kde ročně přijde na svět na 2300 dětí.

Novou ambasadorkou Centra porodní péče a nových porodních pokojů domácího typu FTN se stala herečka Sabina Laurinová a v nemocnici si připadala celkem patřičně. Jako vrchní sestra Mery Černá ze seriálu Sestřičky Modrý kód je nemocničním prostředím lehce políbená, a to, že ji scenáristé přiřkli původní povolání porodní asistentky, se celkem hodilo.

Při přestřižení slavnostní pásky nových pokojů, které stihla krčská nemocnice přestavět za patnáct dní, navíc při běžném chodu nemocnice, se jen usmívala, že do těchto nových prostor se podívá už jen jako babička.

„Všechno na mě tady dýchalo pocitem důvěry a klidu. Myslím si, že stejný pocit budou mít i budoucí maminky, které se tu rozhodnou rodit. Líbí se mi tu, i když nejsem nastávající maminka,“ popisuje Sabina Laurinová své pocity z krčské nemocnice. „Samozřejmě jsem si vzpomněla na oba své porody. Nemůžu si stěžovat. Před devatenácti lety jsem rodila první dceru, péči jsem tehdy měla skvělou od pana primáře Kováře i od svého gynekologa, pana doktora Homoly. Vzpomínám si, že důležitý byl pro mě i nemocniční personál – a tady v Krči je moc milý, včetně vrchní sestry Lenky Cejpkové a pana primáře Petra Koleka. Zázemí pro maminky je opravdu důležité a zde jsou všichni velmi vstřícní.“

Nemocnice přestavbou reagovala na zájem o přirozené porody a za 1,4 milionu korun upravila čtyři porodní pokoje tak, aby tam rodička i s případným doprovodem měla víc soukromí.

„Při procházení těch pokojů jsem si uvědomila, že Valentýna i Maja byly mé nejlepší premiéry v životě. Na to bolavé člověk zapomene a zůstanou mu jen hezké vjemy, ty si pamatuji dodneška,“ usmívá se herečka nad postýlkou v jednom z nových porodních pokojů.

Foto: TV Prima