Rosák má po ptákách! Jako herec už brzy zemře

Oblíbený seriál Modrý kód se včera večer vrátil po prázdninové pauze na obrazovky televize Prima. A hned dramaticky! Další série nabídne nejen nejrůznější případy, které musí denně řešit personál urgentního příjmu v Rubavě, ale také nové dějové linky jednotlivých seriálových postav. Do nemocničních kostýmů se tak vrací Sabina Laurinová, Marek Němec, David Gránský, Roman Zach, Igor Chmela, Sandra Nováková nebo Eva Burešová.

jan_rosak (2)

Už v několika prvních poprázdninových dílech se budeme muset rozloučit se dvěma klíčovými postavami. Jako první již avizoval svůj odchod ze seriálu herec Marek Němec alias doktor David Hofbauer, ten se také bude muset smířit se smrtí svého otce. Musíme konstatovat, že oba odchody budou velmi dramatické a plné emocí. Ačkoli neměli vždy stejný názor na věc, smrt otce Davida velmi zasáhne.

jan_rosak

Profesor Karel Hofbauer, kterého ztvárňuje jedenasedmdesátiletý moderátor a v poslední době i herec Jan Rosák totiž téměř po roce a půl působení v seriálu definitivně skončí. Autoři se rozhodli, že dějová linka sympatického profesora již nebude pokračovat a otce Davida Hofbauera nechají zemřít.

17-01-29Modry_kod_7594.JPG

Samozřejmě umírání není nikdy příjemné. Nebyl to bůhvíjaký zážitek. Paradoxně nejhorší při natáčení je to ležení v posteli. Někdo by si mohl myslet, že jsem si to užíval, ale opak je pravdou. Je to nepříjemné, a navíc jsem hrál postiženého po mrtvici, takže jsem se nemohl moc hýbat. Měl jsem hodně scén, kdy jsem nemluvil,“ popsal průběh natáčení své poslední scény Jan Rosák.

jan_rosak_marek_nemec

Svůj vztah v následujících dílech budou také intenzivně řešit zdravotní sestra Marie Černá, kterou hraje Sabina Laurinová a David Hofbauer v podání Marka Němce. Jak láska tohoto zamilovaného páru skončí? Odjede David opravdu za novou prací do zahraničí? A vezme s sebou vrchní sestru Mery, která ho miluje? Nebo Mery zůstane sama bez Davida na rubavském urgentu? Anebo scenáristé rozhodli také o dramatickém odchodu Davida ze seriálu? To vše zodpoví nové díly seriálu Modrý kód, který vysílá TV Prima.

jan_rosak_reziser_jaromir_polisensky Jan_rosak_jiri_stepnicka jan_rosak_backstage jan_rosak_3

Foto: TV Prima