Roman Vojtek: Láska je ten nejčistší cit!

Čtvrtý ročník Dětského dne a benefičního koncertu Kdo má rád… se uskuteční v sobotu 14. června 2014 na Martinském mlýně v obci Hrádek u Trhových Svinů na Českobudějovicku. Dětský den začne už v 11 hodin a vstup na něj bude zdarma. Benefiční koncert bude probíhat od 18 hodin a vystoupí na něm řada populárních zpěváků mezi nimiž nebude chybět ani Roman Vojtek, kterého jsme vyzpovídali.


Co se vám vybaví jako první, když se řekne slovo LÁSKA?
Něco, co mám potřebu dávat, přijímat, dělit se o ni. Teď je to samozřejmě moje rodina, žena a malá dcerka.

Co pro vás v životě vůbec znamená láska?
Něco, co ve mě dokáže vyvolat ty nejpříjemnější pocity na světě. Něco, bez čehož nemá moc smysl žít. Je to nutnost a zároveň úžasná přirozenost. Je to ten nejčistší cit.

Dokázal byste žít bez lásky?
Co myslíte? ☺

Věříte v lásku na první pohled?
To rozhodně!

Co všechno jste ochotný pro lásku udělat či obětovat?
Přesně to, co si zaslouží.

Byl jste už někdy na Martinském mlýně?
Bude to moje premiéra a na ty se já jako herec vždycky moc těším. ☺

Proč vystoupíte na charitativním koncertu Kdo má rád…?
Protože mám taky rád. ☺

Koho nebo co máte v životě nejraději?
Svou rodinu, volnost, přátele, práci, hezké počasí, dovolenou, úsměv, dobré jídlo a pití, zdraví, lenošení, hry, svou zahradu, ryby v jezírku…. mám pokračovat ?

Jak prožijete letošní léto?
Z části u moře, z části na zahradě u grilu a z části pracovně. Začínám totiž natáčet nový tv seriál.

Co nového připravujete na podzim pro své příznivce?
Na podzim bude v plném proudu už zmíněný seriál a jinak hraju v muzikálech Antoinetta v Divadle Hybernia, Miluji Tě, ale v Divadle Palace, Sugar v Městském divadle Brno a budu zkoušet nový, světový muzikál Mamma Mia.

Kdo je Roman Vojtek?
Roman Vojtek se narodil 14. dubna 1972 ve Vsetíně. Herec, zpěvák, tanečník a moderátor vystudoval brněnskou JAMU, obor muzikálové herectví. Již v průběhu studia hostoval v několika inscenacích Městského divadla Brno, například v muzikálech: Sny svatojánských nocí, Bastard nebo Divotvorný hrnec. Pak přišla nabídka angažmá v témže divadle a s ní spousta činoherních, ale hlavně muzikálových rolí jako např. PUK ve Snech svatojánských nocí (tento muzikál se hraje už 10 let) PRINC DANIEL v muzikálové baladě Petra Ulrycha. RADŮZ v Radůzovi a Mahuleně též P. Ulrycha. TONY a také BERNARDO ve West Side Story (za roli Tonyho byl v roce 1997 nominován na Cenu Thalie). Významná je také spolupráce s autorskou dvojicí Zdeněk Merta a Stanislav Moša. Kromě Snů a Bastarda účinkoval ve všech jejich dalších muzikálech, a to jako Bůh slunce ŠAMAŠ v Babylonu nebo jako ANDĚL ve Světě plném andělů. Velké a krásné role jej potkaly i v činohře. Rytíř DES GRIEUX v Manon Lescaut, KRISTIAN v Cyranovi nebo jeho nejoblíbenější AMADEUS v Amadeovi.
V roce 1996 dostal nabídku na jednu z hlavních rolí CLAUDA v pražském nastudování muzikálu Vlasy. Přibližně v téže době se stává spolumajitelem nahrávacího a dabingového studia, které v současné době funguje jako jedno z největších a nejmodernějších studií na Moravě a je též provozovatelem divadla pro 300 lidí. S úspěchem se zde hrají především muzikálová představení VIVA MUZIKÁL 1 a VIVA MUZIKÁL 2, což jsou koncertně divadelní show s živým devatenáctičlenným orchestrem, dále pak muzikál JEPTIŠKY a další převážně koncertní programy. To vše pod jednou střechou – G-studio centrum v Brně.
Na pražské scéně jste mohli Romana vidět v muzikálu Pomáda, kde vytvořil hlavní roli DANNYHO a jako ALBERTA ve výpravném původním českém muzikálu Monte Cristo. Hrál i v muzikálu Dracula roli NICKA, v představení velká muzikálová show a v divadle Palác Blaník v hudební komedii Miluji Tě, jsi prima, ale rychle se změň. V představení Miss Saigon hrál hlavní roli CHRISE. V Hudebním divadle Karlín roli RIFFA a později také TONYHO ve světovém muzikálu West Side Story. Zahrál si také v úspěšném muzikálu Vašo Patejdla Jack Rozparovač nebo v divadle Hybernia v pohádkovém muzikálu Baron Prášil.
Aktuálně ho můžete vidět ve skvělém představení Sugar v Městském divadle Brno, dále v novém nastudování hudební komedie Miluji Tě, ale – tentokrát v plzeňském Divadle J. K. Tyla a od listopadu 2011 ve zbrusu novém muzikálu Quasimodo v pražské Hybernii. Dále ještě pokračuje v produkcích Karlínského divadla v roli PEŠKA ve slavné Noci na Karlštejně nebo v jedné z hlavních rolí muzikálu Producenti – LEO BLOOMA (opět nominace na Thálii 2007).


Stal se historicky prvním vítězem taneční Show Star dance. Natočil již 8 televizních pohádek a v současné době má roztočenou další – O dvanácti měsíčkách. Romana jste mohli pravidelně vídat na televizní obrazovce a to v seriálu TV Nova ULICE. Nejvýrazněji těď ale na diváky působí jako Karel Dvořák v momentálně nejpopulárnějším seriálu VYPRÁVĚJ. Co se týká filmových rolí – právě natáčí pokračování úspěšné komedie Marile Poledňákové Líbáš jako ĎÁBEL.
Romanův hlas můžete slyšet na většině CD nosičů ze výše zmiňovaných muzikálů, nebo na CD Rebelové rokenrolu a Rebelové rokenrolu – zas je tu rokenrol. V roce 2006 mu vyšlo debutové album TO VĚDĚL BYCH RÁD, v roce 2007 druhé ŽIVOT JE MUZIKÁL a naposledy dvojcédé HITY Z FILMŮ & MUZIKÁLŮ (2010).
Letos se mu podařilo splnit si sen – založil (spolu s Vítkem Fialou ze skupiny Lokomotiva) petičlenou kapelu s názvem Fantastic 80’s. Vystupují živě s největšími hity 80.let a to oblečeni do módních výstřelků té doby.
Roman vystupuje nejen jako zpěvák, případně tanečník, velice žádaný je v poslední době i jako moderátor plesů a různých společenských akcí a stále většímu úspěchu se těší program Fantastic 80’s.

Více infa: www.romanvojtek.cz


Kdo má rád… s hvězdami na Martinském mlýně
Něco málo ke třem předchozím ročníkům: Před třemi lety se na Martinském mlýně uskutečnil historicky první ročník Dětského dne a benefičního koncertu Kdo má rád… pod taktovkou agentury Martin Production (www.martinproduction.eu ).
Byť přes počáteční házení klacků pod nohy se první ročník povedl a pro Dětské a novorozenecké oddělení nemocnice Prachatice vybralo přes 63.000 korun, které si na podiu převzal ředitel této nemocnice Michal Čarvaš.
Druhému ročníku zpočátku nepřálo počasí, protože už předchozího večera lilo jako z konve, ale i přesto dorazilo na Dětský den 450 dětí (jednou tolik, co na ročník první) a na večerní koncert, kde už i svítilo slunce dorazilo kolem 500 lidí.
Začínalo se Dětským dnem, kdy kolem Mlýna a jeho přilehlého rybníka byly rozestavěny pohádkové bytosti v podobě čarodějnice Bludimíry, vodníka, čerta, hejkala, mlynáře, Karkulky ad., u kterých děti plnily jednotlivé disciplíny.
Na tento Dětský den navazoval již zmíněný benefiční koncert, jehož výtěžek opět připadl nemocnici Prachatice a to konkrétně na Dětské a novorozenecké oddělení.
Při loňském třetím ročníku naopak počasí přálo a dětí přišlo přibližně 600 a na koncert dorazilo kolem 1000 lidí. Z vybraných financí se koupil na Dětské a novorozenecké oddělení prachatické nemocnice  lékařský přístroj EKG Holter.
No a v letošním roce budou na děti opět čekat kolem rybníka a v přilehlém lese pohádkové bytosti, u kterých budou opět plnit různé úkoly a pokud vše splní, dostanou opět Diplom a dárky. Kromě různých disciplín na ně také čekají různé atrakce: například atrakce z IQ Landie z Liberce, trampolína, skákací hrad a také stánky s cukrovinkami – cukrovou vatou, tureckým medem, nugátem, zmrzlinou apod.
Na koho se můžete těšit na letošním čtvrtém ročníku benefičního koncertu od 18.00 hodin? Vašo Patejdl, Jana Paulová, Martin France, Jana Kocianová, Roman Vojtek, Andrea Kalivodová, Zbyněk Drda, Hana Křížková, Martin Harich, Kamila Nývltová, Zuzana Nová, Dáša Zázvůrková, Markéta Zehrerová, Pavel Houfek a Gábina Goldová. Večerní koncert moderuje Markéta Mayerová. Dětským odpolednem vás bude provázet Michaela Marková.

Něco málo z historie mlýna….
První dochované dokumenty ze dne 27. května roku 1876 hovoří o tom, že vlastnické právo se vkládá manželům Františkovi Bicanovi na polovici a Anně Bicanové na polovici, kteří podstupují mlýn po pouhých osmi letech Václavu a Kateřině Rudolfovým.
Mlýn pak celkem často měnil své majitele a to prodejem i dědickým právem a nebyl výrazně přestavován. Poslední majitelé se jmenovali Kratochvílovi a jejich portréty jsou k vidění na čestném místě v mlýnici. Starousedlíci z Hrádku hovoří o tom, že v té době byla v jedné jeho části hospoda.
Teprve ve dvacátém století se stal majetkem syndikátu novinářů, kteří jej nechali kompletně zrekonstruovat. Z bývalé stodoly vznikla ubytovací část a z mlýnice pak část restaurační. Mlýn pak sloužil syndikátu více než dvacet let a nesl jméno Na Kratochvíli.
V roce 2001 se majitelé rozhodli mlýn odprodat v dobrovolné dražbě a tehdy se mlýn stal majetkem Martiny Doudové, jejíž jméno v současnosti nese. Opět jej čekala další rekonstrukce. Byla přestavěna ubytovací část, zřízeno sociální zařízení a změnila se i dispozice pokojů. Upraveno je i okolí mlýna a v roce 2004 byl vybagrován rybník, pod jehož hrází stojí vlastní stavba. Po řadě let se do mlýnice vrátily i výše zmíněné portréty.

Kdo má rád… na Martinském mlýně
sobota 14. června 2014
IV. ročník benefičního koncertu a dětského dne
dětský den – od 11.00 hodin – zdarma
benefiční koncert – od 18.00 hodin

Foto: Martin Production