Rodinné prokletí! Vážné zdravotní problémy Pavla Nováka ml.

Kdo by neznal přerovského patriota, zpěváka Pavla Nováka (†64), který se zapsal do ženských srdcí hity jako Nádherná láska, Vyznání, Pihovatá dívka, Malinká, Chci zapomenout, Jdou panenky trávou, Odpovím ti la la la, nebo Morava? Legendární zpěvák podlehl rakovině prostaty po osmiletém boji v přerovské nemocnici 11. února 2009. A jak to vypadá, rodové prokletí pokračuje! Okolo Novákova syna, rovněž zpěváka, který dál rozvíjí tátův odkaz, čtyřiapadesátiletého Pavla Nováka mladšího, nyní krouží stejná nemoc!

Pavel Novák st a ml 2

Od roku 2010 jsem začal pravidelně navštěvovat Fakultní nemocnici v Olomouci a nechal se kontrolovat. Bylo mi totiž po operaci otce sděleno, že je tady velká pravděpodobnost dědičnosti. Takže jsem absolvoval vyšetření PSA, později i vyšetření ultrazvukové a přes konečník. Hodnoty PSA se pohybovaly vždy jen někde kolem 1,2 – 1,6. To byly hodnoty jen mírně zvýšené a nebylo třeba žádných dalších kroků. Teď jsem si dal dva roky pauzu a nebyl jsem na vyšetření. Začal jsem mít takový divný pocit, protože v mém věku čtyřiapadesáti let přišli na rakovinu prostaty mému otci a potom to nabralo rychlý spád. Já to měl pořád někde v hlavě, ale snažil jsem se to potlačovat. Začátkem května jsem se odhodlal k odběru PSA a za týden jsem se dozvěděl, že se mi hodnoty zvedly v podstatě více jak dvakrát. Někam na 3,6. Část lékařů okamžitě navrhovala biopsii prostaty, ale pan primář Študent, který operoval i otce, mi dal ještě dva týdny klidu a navrhl nový odběr. Kdyby hodnoty začaly padat, tak bychom byly spokojeni. Odběr jsem absolvoval a bohužel hodnoty poskočily během čtrnácti dnů nad 4,0,“ přiznává Pavel Novák ml., který jezdí po republice s koncertním pořadem s největšími hity svého otce a se svými písničkami a také s dětskými pořady svého otce, který složil a otextoval desítky písniček pro děti a vytvořil několik dětských komponovaných pořadů.

Pavel Novak ml 2 (1)

Co se dělo po tak velkém zhoršení hodnot? „Okamžitý telefonát a záhy jsem podstoupil biopsii prostaty, abychom věděli, na čem jsme. Je to těžké, nemyslet na toho strašáka. Snažím se být pozitivní a stále koncertuji. Co bude potom, to ví jen Pán Bůh. Je zvláštní, že lidé, kteří se snaží jiným, nemocným rakovinou, pomáhat, mají takový osud, že se musí nakonec bát sami o sebe,“ dodal Pavel Novák, který se angažuje a je vedoucím charitativního projektu www.Nadetechzalezi.cz.

Pavel Novak st 70 leta Pavel Novak st 60 leta

Jak probíhala biopsie prostaty a s jakými pocity čeká Pavel Novák ml. na výsledky? Čtěte již zítra na TopVIP.cz!

Foto: Archiv Pavla Nováka ml.