Robert N.: Zpívání mi otevřelo úplně jiný svět a zcela změnilo život

Po deseti letech se vrátil zpěvák Robert N. na scénu a vydal dvě raritní vinylové desky – elpíčko Hej, pane diskžokej a malou desku Nebezpečná hra, což je duet s ostravskou rockovou hvězdou Tanjou. Přestože bývalý model už deset let nezpívá, na svou pěveckou kariéru nezapomněl a nyní na ni zavzpomínal v rozhovory, který vychází zítra v Haló novinách.

2017 Robert N IMG_1771

Jak zpětně Robert N. vzpomíná na svoji hudební dráhu a co mu dala a co vzala? „Byla to skvělá pětiletka, na kterou vzpomínám moc rád. Hrát si na zpěváka mě fakt bavilo. Zpěvák je profesionál, který se tím živí. Já to dělal jen pro zábavu i když mě zpívání také živilo. Jsem soudný a proto vím, že jsem nikdy nebyl opravdový zpěvák, ale jen jsem si na něj hrál. Super bylo, že ta hra bavila nejen mě, ale i lidi, kteří chodili na vystoupení a kupovali si desky. Zpívání mi otevřelo úplně jiný svět a poznal jsem spoustu lidí, které bych jinak v životě nikdy nepotkal. Odešel jsem z Rožnova pod Radhoštěm do Prahy, kde jsem už zůstal, změnil jsem zaměstnání a v podstatě celý život. Kdyby nebylo zpívání, asi bych se neseznámil ani s přítelkyní Luckou, protože by nás dělilo 350 kilometrů. Jsou to vlastně jen samá pozitiva. Těch negativních věcí bylo málo – určitá ztráta soukromí, pár vylhaných článků a závist a pomluvy méně úspěšných »kolegů«…“ přiznává v Haló novinách Robert N.

2017 Robert N IMG_1741
K deseti letům od ukončení pěvecké kariéry mu nyní vyšlo vinylové elpíčko Hej, pane diskžokej. „LP deska je v podstatě takový netradiční dárek od mého bývalého manažera k mé svatbě, která se bude konat v červenci. Mám z tohoto originálního dárku velkou radost. Na vinylu ještě žádná moje písnička nevyšla a že by mi mohlo vyjít celé elpíčko, to by mě nikdy nenapadlo. Abych si ho mohl přehrát, budeme si muset pořídit gramofon. Elpíčko přináší jedenáct coverů hitů sedmdesátých a osmdesátých let minulého století – mimo titulního Hej, pane diskžokej to jsou například písničky Je v tahu, My to zvládnem, Můj čas (Sanitka), Zrcadlo, Decibely lásky, To se oslaví, Znala panna pána, Dej cihlu k cihle (Dělání), Po hlavě skoč jen tak a Vamos A La Playa. Spolu se mnou na albu zpívají Nicol Lenertová, Davide Mattioli, Alice Konečná, Petra Pudová, Eva Skalická, Klára a NewTrio.

LP Robert N. 2017 (1)

A aby těch vinylových desek nebylo málo, vyšel Robertovi i raritní singlu s Tanjou. „Vinylové desky teď letí, ale vycházejí pouze v podobě LP desek, ale vinylové singly u nás už skoro čtvrt století nikdo nevydává. A proto mého bývalého manažera napadlo, že když už vydává elpíčko, že by mohla jako rarita vyjít i malá deska, jak se kdysi vinylovým singlům říkalo. Na straně A je můj duet s Tanjou Nebezpečná hra, který složil a otextoval Jarek Šimek. Nechal se přitom inspirovat Bondovkami. Píseň byla natočena v roce 2007 na 2CD Duety a na vinylu má nyní premiéru. Na druhé straně SP desky je cover hitu Obyčejnej svět,“ prozradil v Haló novinách Robert N..

SP Robert N. Tanja 2017

Rozhovor s Robertem N. vychází zítra, v sobotu 1. července, v Haló novinách.

 

Zde si můžete objednat Robertovy raritní vinylové desky se slevou:

 

 http://www.gastro-expres.cz/vinylove-desky/

 

Poslechněte si ukázku z LP desky Hej, pane diskžokej zde:

 

 https://www.youtube.com/watch?v=BUoGv_fBo3g

 

Poslechněte si ukázku z SP desky Nebezpečná hra zde:

 

 https://www.youtube.com/watch?v=T0wAUEpKB6Q&t=85s

 

 

Foto: MG Music / Václav Nekvapil