Richard Sacher si zamiloval Řecko

Jen pár dní po návratu z ostrova Korfu se spisovatel, moderátor a zpěvák Richard Sacher vydal na další řecký ostrov – na Samos. Ten se nachází na opačné straně, respektive jen necelé dva kilometry od Turecka, které je tím pádem na dohled. „Toužíte-li po pohodové dovolené bez feťáků, teroristů, zlodějů a ukřičených plážových prodavačů, mohu Samos vřele doporučit,“ řekl nám Sacher.

Pythagorion
„Ve světě se Samos proslavil muškátovým vínem, nejznámějšími odrůdami jsou například Samos Nectar nebo Samina. Používají se dokonce jako mešní a vyvážejí se i do Vatikánu. Máte-li k vínu pozitivní vztah bez ohledu na to, jestli ho pije papež a jeho parta, právě jste se dozvěděli další důvod, proč odletět zrovna na Samos, tedy na jeden z nejzelenějších a nejhornatějších ostrovů Egejského moře,“ rozvyprávěl se Richard Sacher, který strávil několik dní v tříhvězdičkovém hotelu Kampos Village Resort na jižním pobřeží, v letovisku Votsalakia.

Loď Samos 2
„Nechal jsem se přesvědčit v CK Blue Style a dobře jsem udělal. Sympatický personál, skvělá kuchyně, každodenní servis all inclusive až do 23 hodin, hezký a originálně řešený pokoj bez pavouků, čisté moře a Wi-Fi zdarma. Navzdory tomu, že se v areálu Kamposu nalézá i dětský klub a dětské hřiště, nepřipadal jsem si jako vetřelec v mateřské školce. Díky tomu, že hotel tvoří několik budov, je tam dost místa pro každého,“ upřesnil.
Letadlo 1
„Risknul jsem to a v rámci pobytu na Samosu jsem se nechal zlanařit na jednodenní lodní výlet. Pluli jsme podél pobřeží a zároveň jsme navštívili dva okolní, miniaturní ostrůvky s dobře utajenými plážemi, kam se zkrátka jiným způsobem nedostanete. Součástí plavby byla i konzumace zmíněného vína a také ouza, tudíž jsem se docela slušně namazal. A to nikoliv opalovacím krémem. Večer mě vysadili v přístavu spáleného a společensky (středně) unaveného. Prostě jsem to mazání trošku popletl!“ zasmál se Richard Sacher, kterého kromě procházky po nádherném letovisku Kokkari zaujal hlavně přístav Pythagorion.

20150611_155543
„Spousta zajímavých jachet, klidné moře, skupinky fešáckých námořníků ve výrazných a dokonale padnoucích uniformách, sexy slečny ve vkusných letních šatech, kavárny, taverny, obchody nejen s olivovým olejem a kosmetikou z oliv – to všechno je zde k vidění. A v neposlední řadě i socha filozofa, matematika, astronoma a kněze Pythagora, nádherný bílý hřbitov a rovněž hrad Lykourgos Logothetis, respektive už jen jeho obranná věž, symbol boje místních obyvatel proti Turkům,“ dodal neúnavný cestovatel.

20150611_155429 20150611_160531

Foto: Archiv Richarda Sachera

FB_post_chalupari