Richard Sacher se vydal po stopách císařovny Sissi

Po návratu z Maroka se spisovatel, moderátor a zpěvák Richard Sacher doma moc neohřál. „Koupil jsem si novou sportovní tašku a vydal se na Korfu. Poněvadž jsme tam přilétali v noci, zažil jsem úžasnou podívanou,“ prozradil.

Sisi
Když boeing mířil na přistávací dráhu, lemoval přitom pobřeží. „Měl jsem pocit, že o ty rozsvícené domy, které se zdály být tak nebezpečně blízko, zavadíme křídlem. Ale ne. Byl to jenom optický klam a pro mě hlavně nezvyk. Což se o pilotovi říci nedalo. Dosednutí na nejmenší ranvej v jižní Evropě zvládl na jedničku,“ řekl Richard, jenž se na dovolenou vydal opět s CK Blue Style.

Pláž Korfu
Během pobytu se nedostavilo žádné větší rozčarování. „Řecko a jeho ostrovy jsou hlavně o pohodě. Krize nekrize. Na Korfu nejsou uprchlíci, teroristé ani jiní výtržníci. Sice jsem většinu času strávil na severním pobřeží, ale s odstupem času rád vzpomínám především na hlavní město Kerkyra. Není velké, ale zato sympatické, starobylé a plné památek, taveren, kavárniček a obchůdků, v nichž si nelze nekoupit olivový olej a také přírodní kosmetiku z oliv,“ popsal svoje postřehy autor deseti knih.

20150605_164707
„Kousek od miniaturního letiště se na moři nachází Myší ostrov s prázdninovým sídlem slavné, ovšem již dávno nebohé císařovny Alžběty Bavorské alias Sissi. Dá se na něj dostat pouze lodí… Několik desítek metrů od ostrůvku stojí kostel s klášterem, k němuž dojdete pěšky po mole přímo z pevniny. Jestliže se na Korfu někdy vydáte, tohle zákoutí si prostě nemůžete nechat ujít. A stejně tak ani neoklasicistní palác Achilleion, situovaný uprostřed vesničky Gastouri. Pochází z konce 19. století a byl vystavěn rovněž pro Sissi. V současnosti slouží jako muzeum a obdivovat v něm můžete především nádherné sochy,“ dodal Richard.

Klášter

Foto: archiv Richarda Sachera

FB_post_chalupari