Richard Pachman a Dita Hořínková připravili Velikonoční pašijové koncerty

Skladatel a zpěvák Richard Pachman společně s herečkou a zpěvačkou Ditou Hořínkovou se poprvé představí ve velikonočním turné s Velikonočními pašijovými koncerty. Představení inspirované příběhem Krista od příchodu do Jeruzaléma až po ukřižování a zmrtvýchvstání připomíná křesťanskou tradici Velikonoc.

„Po scénickém oratoriu Mistr Jan Hus jsou Pašije ve své komorní koncertní verzi se zpracováním příběhu posledních dnů Ježíše Krista dalším duchovním projektem, který může inspirovat posluchače k zamyšlení nad současným světem, nad nerovnováhou duchovna a materiálna a především k návratu k tradicím,“ říká Richard Pachman.

Premiéra velkého nastudování Pašijí, ve které vystoupili Dita Hořínková, Martina Kociánová, Richard Pachman a Andrej Beneš, Akademický sbor Žerotín, Moravská filharmonie Olomouc se uskutečnila v březnu 2016 v Olomouci, ve stejném roce vyšlo i dvojalbum Pašije / The Passion se záznamem premiéry. V roce 2021 vyšla na Supraphonline k Velikonocům kompletně remasterovaná verze nahrávky. Komorní Pašijový koncert obsahuje rovněž skladby z premiérového nastudování Pašijí.

 

Velikonoční pašijové koncerty 2022

  1. 4. v 17:00 h. – Čechy pod Kosířem – Muzeum kočárů (www.historickekocary.cz)
  3. 4. v 18:00 h. – Uhříněves (Praha 22) – Husova kaple, Husovo nám. (nedaleko vlakového nádraží), vstupné dobrovolné
  13. 4. v 18:00 h. – Prostějov – Husův sbor, Demelova 1 (vstupné 250,- Kč, vstupenky: www.ticketstream.cz + na místě před akcí)
  14. 4. v 18:00 h. – Olomouc – Husův sbor (nedaleko Slovanského domu) (vstupné 250,- Kč, vstupenky: www.ticketstream.cz + na místě před akcí)
  15. 4. v 18:00 h. – Slaný – Husův dům, Vepřkova 1037, vstupné dobrovolné
  16. 4. v 15:00 h. – Ostrov u Bohdanče, akce Pohádkové putování 2022

 

Více info:

www.richardpachman.cz

www.youtube.com/pachmanrichard

www.facebook.com/richardpachman

 

Foto: www.richardpachman.cz