Richard Pachman a Dita Hořínková budou vyprávět Příběh zrození

Skladatel, zpěvák a spisovatel Richard Pachman vyjíždí se svými adventními koncerty po zámcích a kostelech České republiky. Společně s herečkou a zpěvačkou Ditou Hořínkovou zazpívají řadu adventních a slavnostních písní, provedou publikum příběhem narození Ježíše a připomenou i vánoční tradice.

„Jsem moc rád, že se po roce opět vypravíme do nádherných, většinou duchovních a historických míst naší vlasti a že si spolu s publikem zazpíváme krásné adventní a vánoční melodie. Letošní adventní koncerty budou mít podobu vánoční hry o narození Ježíše Krista, kterou připomeneme křesťanskou podstatu Vánoc,“ řekl Rytmu života Richard Pachman.

„Naše adventní koncerty mají v některých městech již více než dvacetiletou tradici. Je moc milé vidět po roce stejné tváře ve stejných kostelech. Vedle tradičních destinací se letos po čtyřech letech vracíme do zámku v Kosmonosích a poprvé vystupujeme v krásném kosele v Ledči nad Sázavou. Vedle mých autorských adventních písní, vedle českých i latinských koled zazní i několik novinkových písniček a nebudou chybět ani známé koledy. A protože jsou děti z publika zvyklé si s námi na závěr koncertů zapívat naši koledu Snížek padá, nebude chybět v programu ani ona. Jedná se o naše jednadvacáté společné adventní turné s Ditou Hořínkovou. Moc se těším i na dva koncerty, kde se mnou vystoupí šestnáctiletá zpěvačka Kateřina Jechová, která společně s námi zpívala na některých loňských koncertech a se kterou jsem již pracoval při natáčení ve studiu. Je to radost obohatit koncerty o mladou energii talentovaných začínajících zpěváků. V kostele v Žilině u Kladna s námi vystoupí i mladý muzikálový zpěvák Jakub Vostřák. Velmi se na naše publikum i na předvánoční atmosféru těšíme. Výtěžek z turné věnujeme jako každým rokem Dětskému centru v Choceradech,“ dodává Richard Pachman.

Na adventních koncertech zazní i písně mapující Pachmanovu třicetiletou kariéru.

„Čas opravdu letí. Přesně před třiceti lety mi vyšly první hudební nosiče. Byly to meditační kazety Sebevědomí a Koncentrace, kde má relaxační hudba doprovázela sugestivní hlas Miroslava Moravce. V příštím roce uplyne 30 let od vydání mého prvního alba Dreams. Chystám vydání jeho remasterované verze v digitální podobě a řadu akcí, kterými bych chtěl poděkovat mému publiku za to, že je mi věrné,“ říká Richard Pachman, který od roku 1993 vydal 36 alb.

V rámci adventního turné 2022 odehraje Richard Pachman koncert ve Zruči n. Sázavou a v Ledči n. Sázavou se šestnáctiletou zpěvačkou Kateřinou Jechovou. Hostem pražského koncertu je Komorní sbor Mistra Jakoubka ze Stříbra, hostem koncertu v Žilině u Kladna bude muzikálový zpěvák Jakub Vostřák. Na všech ostatních koncertech vystoupí muzikálová herečka a zpěvačka Dita Hořínková.

 

 

Adventní koncerty 2022 – Příběh zrození

  1. listopad v 17:00 – Zruč n. Sázavou – Spolkový dům, vystoupí Richard Pachman a Kateřina Jechová

 

  1. listopad v 18:00 – Uhříněves – Husova kaple, Husovo nám.

 

  1. listopad v 18:00 – Louny – Čajovna u sv. Mikuláše

 

  1. listopad v 18:00 – Mukařov – kostel Nanebevzetí Panny Marie

 

6.12. v 19:00 – Kosmonosy – Zámek – Zrcadlový sál

 

8.12. v 19:00 – Říčany – KC Labuť

 

9.12. v 18:00 – Žilina u Kladna – kostel Narození Panny Marie, host: Jakub Vostřák

 

10.12. v 17:00 – Ledeč nad Sázavou – kostel sv. Petra a Pavla, vystoupí Richard Pachman a Kateřina Jechová

 

11.12. v 18:00 – Slaný – Husův dům, Vepřkova 1037

 

13.12. v 19:00 – Praha – Chrám sv. Mikuláše, Staroměstské náměstí – host: Komorní sbor Mistra Jakoubka ze Stříbra

 

16.12. v 19:00 – Olomouc – Husův sbor (u Slovanského domu)

 

17.12. v 17:00 – Prostějov – Husův sbor, Demelova 1

 

Předprodej pro Kosmonosy, Prahu, Olomouc a Prostějov: ticketstream.cz

Vstupenky k dostání v místě konání před akcí.

Cena vstupného 200,- Kč až 350,- Kč.

 

Více infa: richardpachman.cz, pachman.cz, facebook.com/richardpachman

 

Foto: RP Music