Režisér Troška v TOP 10 nejoblíbenějších na FDB!

V první desítce oblíbenosti na internetové Filmové databázi (FDB) je režisér Zdeněk Troška, kritiky často tolik propíraný, leč mezi českými diváky je v první desítce jediný český! Vyjma Miloše Formana. „Je to jasná odpověď na České lvy, především na ty poslední. Ať si diváci a fanouškové filmů udělají sami obrázek. Mě osobně to velmi potěšilo a velmi si toho vážím. Víc k tomu ale asi nemá cenu říkat,“ říká s úsměvem Zdeněk Troška, jehož Babovřesky 3 o víkendu kralovaly žebříčku sledovanosti v českých televizích (1,3 milionu diváků.)

ZT 1
„Nedělám filmy pro kritiky, nedělám filmy pro takzvané »kino osamělého diváka«, kam přijde deset patnáct lidí do sálu, ale dělám filmy pro lidi, pro diváky. Moje filmy neprodělávají a jsou realizovány výhradně ze soukromých finančních prostředků. Divák je tím nejlepším kritikem,“ říká Troška.

ZT 4
Nyní Zdeněk Troška pokračuje v postprodukci vloni natočené, nové pohádkové komedie Strašidla, která bude mít premiéru 18. srpna letošního roku. A v počítači má už další rozepsaný scénář k příběhu, tentokrát typicky pohádkovému, který by velmi rád co nejdříve realizoval.

ZT2
Troškovy filmy patří v českých kinech k nejnavštěvovanějším, v českých televizích, ať už jeho komedie, či pohádky k nejsledovanějším a nejčastěji reprízovaným. Ovšem nejen v ČR, ale i na sousedním Slovensku. Tam jsou dokonce ještě častěji součástí televizního programu různých televizních stanic.

ZT3

Foto: Archiv

1920x1080px_osudy_hvezd