Režisér Juraj Jakubisko prozradil, kdy přišel o panictví

Prvním hostem Jana Krause v jeho televizní show byl velký mág slovensko-českého filmu, legendární režisér Juraj Jakubisko, kterému se přezdívá Fellini východu. „Nepřinesl jsem vám jako dárek zlato, ale živé stříbro,“ uvedl režisér na úvod svůj dárek pro moderátora, své knižně vydané paměti s titulem Živé stříbro. „Je tam hodně sexu,“ podotkl host.


A vyprávěl, že do knihy zahrnul mimo jiné své sexuální zážitky, například ten, jak v Praze zamlada přišel o panictví. „Přijel jsem do Prahy jako student na kolej, a než jsem s kufrem přišel do prvního patra, už jsem nebyl panic,“ popisoval režisér. Vzpomínal na dobu komunismu, kdy byl brán jako nepřítel státu, nepřítel Sovětského svazu a nemohl se příliš realizovat. „Vy se teď chystáte na nový velkofilm – Slovanská odysea,“ zajímal se moderátor. „Jsou tam tři velké války, je tam obrovský rozpočet, ale na přesná čísla se neptejte, to nesmím říct,“ upřesnil režisér.
Jan Kraus se vyptával na pocity, s jakými se režisér sžíval s novým srdcem, které mu bylo před rokem transplantováno. „Mám o deset let mladší srdce než moje žena Deána. Proto mi nabídli být prezidentem Ekofilmu, protože jsem úplně čistý. Žádné drátky, hadičky, jsem úplně biologický,“ pochvaloval si režisér život s transplantovaným srdcem.


Podívali se na ukázku z tvorby Juraje Jakubiska – na film s českou herečkou Olgou Schoberovou. „To byla super sexbomba,“ nadhodil moderátor a zajímal se o aférku, kterou s ní svého času pan Jakubisko měl. „No, to bylo po dobu natáčení tohoto filmu, taky o ní píšu v té své knize,“ prozradil host. „Co na to vaše paní, když si četla v knize o vašich milostných zážitcích?“ chtěl vědět moderátor. „Ona tu knihu ještě nečetla,“ přiznal režisér. A popisoval moderátorovi, jak v Praze začal žít »sladký život«. „To bylo zajímavé období. Žil jsem v bytě, ale neměl jsem peníze na topení. Tak jsem měl v bytě postavený stan, protože jsem si myslel, že v něm se lépe zahřeju, vešel jsem do bytu, pak do stanu, pak do spacáku, rukavice, čepici. Ale bohužel tam stejně byla taková zima, že se pára srážela na horní plachtě stanu a kapala zpátky na mě,“ popisoval režisér.


A moderátora nakonec zajímalo, jak vypadá režisérova spolupráce s jeho ženou, která mu dělá producentku. „Důvěřuje mi. Je mezi námi rovnováha, respektuje mě. A když je přísná, tak já jí to vrátím,“ prozradil režisér. „A doma vzdoruju tak, že na protest někdy něco nesním,“ dodal.
Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání režisér Juraj Jakubisko, zpěvačka Marta Töpferová a blogerka Pavlína Jágrová. Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 24. května večer na Prima family.

Foto: TV Prima