Radůza je platinová a teď ji nominovali na cenu Anděl

Po kratší odmlce se písničkářka Radůza vrátila na koncertní pódia a také vydala své první vánoční album, které pojmenovala Studna v poušti. To se setkalo s velkým zájmem posluchačů i hudebních recenzentů, kteří o něm psali jen v superlativech. V právě vyhlášených nominacích České hudební akademie na ceny Anděl za nejlepší hudební počiny uplynulého roku se album Studna v poušti objevuje v kategorii Sólová interpretka. Radůza je nominována spolu s Annou K a Debbi. Kdo Anděla nakonec získá, bude oznámeno 20. března ve Foru Karlín. Prodejní úspěch vánočního alba se zpečetí platinovou deskou, kterou Radůza převezme na koncertě již 15. března v Malostranské besedě v Praze.

cover_Raduza_Studna-v-pousti_CD

Album Studna v poušti vydala Radůza na svém vlastním labelu Radůza Records a do exkluzivní distribuce je svěřila Supraphonu. Nahrávka vyšla v září 2017 nejen na CD, ale i v digitálních formátech mp3 a FLAC. Radůza její úspěch okomentovala: „Nepřemýšlela jsem nad tím, jak moc bude deska komerčně úspěšná. Prožívala jsem v životě nehezké období, a proto jsem se chtěla obklopit něčím příjemným. A vzpomínky na Vánoce, na dětství se ze mě vysypaly zcela spontánně.“

Raduza_fotka_Martin-Homola-2017

Album Studna v poušti je nyní nominované na cenu Akademie populární hudby Anděl, kterou Radůza již v minulosti získala. Bylo to za album vydané v roce 2003 s názvem Při mně stůj, kdy uspěla v kategoriích Zpěvačka, Objev roku a Nejlepší folkový interpret. V roce 2010 bylo její album Miluju vás nominováno v kategorii Folk & Country.

Na koncerty Radůzy s kapelou se v současné době mohou těšit její příznivci v Liberci, Karlových Varech, ale také například v Českém Krumlově, Táboře či několikrát za sebou v Praze. Radůza zároveň pracuje na novém albu, které by chtěla vydat ve druhé polovině letošního roku.

RADUZA_photo-MartinHOMOLA

Radůza & Kapela

8. 2. – Praha, Kulturní dům Krakov

13. 2. – Říčany, Kulturní centrum Labuť

20. 2. – Žatec, Městské divadlo

21. 2. – Liberec, Sál Lidových sadů

6. 3. – Karlovy Vary, Městské divadlo

7. 3. – Hradec Králové, Bio Central

8. 3. – Nový Bor, Městské divadlo

14. 3. – Praha, Malostranská beseda

15. 3. – Praha, Malostranská beseda

20. 3. – Žďár nad Sázavou, Městské divadlo

21. 3. – Český Krumlov, Městské divadlo

22. 3. – Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

Oficiální stránky: www.raduza.cz

Foto: Supraphon / Martin Homola