Prvním rockerem na české poštovní známce bude Aleš Brichta. Známky pokřtí Petr Janda

Vůbec poprvé v historii bude mít český žijící rocker vlastní poštovní známku. Stane se jím Aleš Brichta, který letos oslavil kulaté narozeniny a zároveň čtyřicet let trvání své umělecké dráhy. Česká pošta vydá oficiálně známky ve čtvrtek 19. prosince. Známkový sešitek s osmi motivy pokřtí Aleš Brichta 19. prosince v Praze na pověstných »Rockových Vánocích na Barče«.

Kmotrem unikátních poštovních známek bude nestor českého rocku Petr Janda. Vzhledem k tomu, že sešitek vychází v nízkém nákladu 1 250 kusů, vzbudí jistě velký zájem nejen mezi rockery, ale také sběrateli. Když jsem kdysi skládal text jednoho z největších hitů mé původní domovské skupiny Arakain, a sice…. Někoho baví sbírat si známky, někdo moc pije a někdo píše, má svoje chyby svý slabý stránky…, vůbec jsem tenkrát netušil, že bych se kdy sám na známkách objevil,“ říká k tématu sám Aleš Brichta.

Poštovní známky v sešitku nazvaném »Aleš Brichta – sběratelská edice« nesou písmeno A, které označuje nominální hodnotu 19 Kč, jež je určena pro rozesílání zásilek v rámci České republiky. Tato sběratelská edice je k zakoupení na www.brichta.cz. Ke každé známce bude vydána také speciální pohlednice s motivy jednotlivých známek.

Autorkou všech použitých portrétů Aleše Brichty je fotografka Lenka Hatašová. Ve čtvrtek 19. prosince na tradičním vánočním setkání rockerů v KD Barikádníků v pražských Strašnicích, které odkazuje na legendární metalové koncerty z konce 80. let, zahrají společně s Aleš Brichta Project také kapely Limetall, Titanic a speciální host Hydrargyrum. Na tomto vystoupení bude poprvé uvedena živě i novinka od Aleše Brichty Santa Maria.

Podívejte se na klip Santa Maria zde:

https://www.youtube.com/watch?v=rlepBm0RHjw

Facebook: https://www.facebook.com/AlesBrichtaProject/

Foto: Lenka Hatašová, Veronika Hudáková