Proč Neckář místo »Stín katedrál« zpíval v divadle něco jiného?

Václav a Jan Neckářovi a skupina Bacily koncertovali v divadle v Mariánských Lázních. Koncert měl ale hlubší smysl, než jen slyšet oblíbené hity. Během večera zde moderátor a průvodce akce, herec Petr Batěk pokřtil potřetí svou knihu veršů Mezi svými rýmy a Václav Neckář u toho samozřejmě nechyběl. A co víc, Neckář místo »Stín katedrál« zpíval »Stín kolonád«. A nebylo by to proto, že by si spletl text!

Neckar Batek 2 Yvette Zikmundova

Vloni Václav Neckář oslavil v Mariánských Lázních své 75. narozeniny. Herec Petr Batěk koncertem provázel a tam vznikl nápad, že jakmile bude na světě jeho třetí sbírka veršů, bratři Neckářovi rozhodně nemohou chybět. Batěk také napsal pro Neckáře báseň, kterou nazval »Stín kolonád«… A Neckář souhlasil, že pokud bude zpívat v lázeňském prostředí, Stín katedrál vymění za Stín kolonád, a hned se nápad ujal.

Kromě nich, autora knihy Mezi svými rýmy nechyběl na jevišti ani kněz Josef Hausar, který popřál knize mnoho čtenářů a sám prohlásil, že kniha ilustrovaná malířkou Michaelou Žemličkovou, stejně jako verše uvnitř jsou krásné.

Neckar V Yvette Zikmundova 4

Jsem velmi rád, že se to podařilo a Václav s Honzou Neckářovými v průběhu koncertu tuto knihu, která i pomáhá, spolu s dalšími pokřtili. Moc si toho vážím. A čím více se té knihy prodá, tím větší částkou přispějeme,“ uvedl autor publikace, herec a moderátor Petr Batěk. Výtěžek z knihy Mezi svými rými jde totiž na pomoc mladému florbalistovi Radku Zelinkovi, který po loňském útoku Ukrajince na ulici v Plzni bojoval o život a přišel o nohu. S nepřízní osudu ale statečně bojuje a rehabilituje…

Kromě toho se během koncertu předával také šek na šedesát tisíc korun rodičům handicapovaného Danečka, který předal partner večera MUDr. Ashraf Abu Taha. Jsem moc rád, že u tak hezkých věcí můžeme s Honzou a kapelou být. Vždyť pomáhat druhým je tak hezká věc,“ poznamenal Václav Neckář. Toho pak skoro k slzám dojala na pódiu mladá zpěvačka Anna Gálisová, která mu zazpívala Ave Maria. Zpěvák ji objevil v březnu při svém koncertě v klášteře Teplá u Toužimi a byl naprosto okouzlen. „Já bych tě poprosil, Aničko, kdybys mi jí zase zazpívala,“ požádal zpěvák dívku.

marikalinkina-photo.com
marikalinkina-photo.com

Petr Batěk, který nedávno dotočil dva nové seriály, kromě tištěné verze knihy připravuje s řadou známých herců, jako je Libuše Švormová, Kristýna Janáčková, Ladislav Frej, Ladislav Županič a dalšími i její audioverzi, která vyjde na podzim. A opět i její výtěžek půjde na pomoc mladému sportovci.

Foto: Yvette Zikmundová