Přiznání Ondřeje Sokola: Celý život nemůžu usnout!

Jan Kraus představil ve své televizní show herce, režiséra a překladatele Ondřeje Sokola, kterého zná jako svého kolegu a nedávno ho viděl ve filmu Perfect Days. „Chystám teď Vánoční koledu podle Charlese Dickense. Hraje tam Ivanka a Karel Roden,“ prozradil Sokol. „Takže dobře obsazený; ale mně nikdo nevolal,“ podivil se naoko moderátor.


„Myslím, že teď vás lidi vnímají, že hrajete v Partičce… Což je dobrý formát. Jaká je příprava?“ zajímal se moderátor. „No… Zasekl jsem se teď na slově ‚neposrat se‘…“ rozesmál Sokol diváky. „Je to improvizace před diváky a nejlepší fóry vznikají, když už jde na člověka hrůza, že už se to vystoupení blíží,“ prozradil herec. „Máte po Partičce, že nemůžete třeba usnout?“ zajímal se moderátor. „Já mám spíš to, že celý život nemůžu usnout. Já jsem se narodil po půlnoci, tak si to vysvětluju tím, že to tělo chce jít v noci ven a nechce spát,“ pobavil Ondřej diváky. „Když jsem si o vás hledal informace na googlu, vyjelo mi Ondřej Sokol – výška. A tam byla zmínka o tom, jak je Ivanka ve vaší hře Hello Dolly vysoká. Přitom ona není tak vysoká… Kolik myslíte, že měří?“ zkoušel moderátor Ondřeje. „Vy jste měl v Činoherním klubu velké úspěchy jako režisér. Ale část kritiků vám třeba vyčítala, že v jedné vaší hře je moc sexismu. Už vás nechávají v klidu ti kritici?“ chtěl vědět moderátor. „Já to čtu, ty kritiky, na rozdíl od všech, kteří tvrdí, že to nečtou…“ přiznal Ondřej s tím, že mu to velkou hlavu nedělá.


„Chodíte včas?“ narážel moderátor na Ondřejovu pověst, že je nedochvilný. „Já chodím mezi Ivankou a Rodenem,“ vysvětlil své pozdní příchody do divadla s dodatkem, že Ivanka to nemá ráda. „No, Ivanka je tam vždycky včas, někdy dříve, nesnáší nedochvilnost, Ivanka je divadelní kombajnérka,“ vysvětlil dochvilnost své partnerky Jan Kraus. A rovněž jej zajímalo, proč v Partičce nehrají i ženy. „Obstarává to Richard a ten se snaží, aby mu do oboru nikdo nelez,“ vysvětlil Ondřej. „Táňu Vilhelmovou bysme tam chtěli, ale ta teď byla taková unavená…“ dodal Ondřej. „Jaké to pro vás je, když přebíháte z Partičky do Činoheráku?“ chtěl vědět Kraus. „Když se začínáte houpat, tak to je vždycky nebezpečný,“ pobavil Ondřej diváky a snažil se odpovědět dle moderátorových představ.
Do jedenáctého dílu Show Jana Krause přijali pozvání: herec, režisér a překladatel Ondřej Sokol, spisovatelka erotické literatury Sylva Lauerová a legendární francouzský herec a komik Pierre Richard. Ondřeje Sokola Jan Kraus pochválil za herecký výkon ve filmu Perfect Days, za výběr herců do jeho divadelních představení a za pořad Partička. Proč se ale v improvizační show neobjevují ženy? A proč po Partičce Ondřej Sokol nespí? Sylvě Lauerové se Jan Kraus přiznal, že nakouknul do jejího erotického románu Hračka a hned zrudnul. Jak se žije na Seychelách? A co je to milenec s tendencí stát se manželem? Proč má Pierre Richard rád Českou republiku? A jak se zakládá vinohrad? Premiéru jedenáctého dílu druhé série Show Jana Krause uvidíte v pátek 11. listopadu už ve 21.05 hodin na Primě.

Foto: TV Prima / Dagmar Hájková