Přijďte popřát Jágrovi k narozeninám

Jaromír Jágr je jedním z nejlepších hokejových hráčů světa a také jedna z nejzářivějších hvězd pražského muzea voskových figurín Grévin. Přijďte mu do Grévinu ve čtvrtek 15. února popřát všechno nejlepší k jeho 46. narozeninám a prohlédněte si aktuální výstavu Zlaté časy českého hokeje, která (nejen) této hokejové legendě vzdává hold!

Jaromir Jagr_Grevin_

Kladenský, téměř 190 centimetrů vysoký hokejista Jaromír Jágr je žijící legendou, posledním z naganských hrdinů, který se aktivně věnuje hokeji. Působil v nejslavnějších amerických a kanadských klubech a několik let hrál také za ruský tým Avangard Omsk v KHL. S českou reprezentací vyhrál mistrovství světa i olympijský hokejový turnaj století v Naganu. Teď jeden z nejlepších sportovců všech dob zažívá návrat na český led do Kladna a slaví 46. narozeniny.

Co Jágrovi popřejete?

Přijďte si s legendární šedesát osmičkou zahrát buly proti Waynu Gretzkymu a vyfoťte se s ní. Narozeninový vzkaz můžete společně s vaší fotkou postnout na FB Grévinu nebo ho poslat na info.praha@grevin.com. Nejlepší blahopřání získá balíček s překvapením!

Na právě probíhající výstavě Zlaté časy českého hokeje si prohlédnete řadu autentických artefaktů, unikátní sbírku historických fotografií reprezentačních hokejových týmů od roku 1909 ze sbírky sportovního fotografa Jiřího Koliše a připomenete si nejdůležitější okamžiky ze Zimních olympijských her v Naganu, od nichž letos uplyne dvacet let.

Jaromir Jagr_Grevin_2

Věděli jste, že…

Jaromír Jágr se narodil 15. února 1972 v Kladně. Vyrůstal na statku ve vesnici Hnidousy.

Měří 189 cm a váží přes 100 kg.

Začínal v klubu PZ Kladno, později hrál za oddíl Poldi.Studovat Střední průmyslovou školu stavební v Kladně, studium však kvůli tréninkům nedokončil. V roce 2002 si doplnil vzdělání získáním maturity na Soukromém středním učilišti hotelového provozu.

V roce 1990 vyhrál bronzovou medaili na Mistrovství světa ve Švýcarsku, ve stejném roce si ho vyhlédli skauti z klubu Pittsburgh Penguins.

V Pittsburghu, kde strávil deset let, dvakrát získal i nejprestižnější trofej Stanley cup.

Osmašedesátku na dresu nosí jako památku na dědečka, jenž zemřel během sovětské okupace Československa.

roce 1998 s národním týmem vyhrál ZOH v Naganu.

V roce 2001 se stal novou posilou Washingtonu, po dvou letech přestoupil do New Yorku Rangers.

V roce 2005 s národním týmem vyhrál Mistrovství světa ve Vídni a zařadil se k vyvoleným, kteří vyhráli tzv. hattrick (Stanley Cup, OH a MS) a stal se členem Triple Gold Clubu.

Na ZOH v Turíně 2006 týmu dopomohl k zisku bronzových medailí.

Během stávky v NHL v sezoně 2004/2005 hrál nejprve českou nejvyšší soutěž za HC Kladno a poté ruskou superligu za Avangard Omsk.  V Kontinentální hokejové lize strávil celkem 3 roky.

Po návratu do NHl hrál za Philadelphia Flyers (2011–2012), Dallas Stars (2012–2013), Boston Bruins (2013), New Jersey Devils (2013–2015) a Florida Panthers (2015–2017).

Po krátkém působení v Calgary Flames se na konci ledna 2018 vrátil do Česka, kde 31. ledna podepsal smlouvu s Kladnem, jehož je vlastníkem.

V roce 2014 se ve Svatyni sportu v muzeu Grévin Praha objevila jeho vosková socha.

Je pravoslavným křesťanem. V roce 2001 ho pokřtil pražský pravoslavný arcibiskup.

Je svobodný a bezdětný. Jeho přítelkyněmi byla Iva Kubelková, Nicol Lenertová, Andrea Verešová a Inna Puhajková. Od roku 2015 je jeho partnerkou Veronika Kopřivová.

Od 90. let účinkoval v mnoha reklamách. Postupně se objevil ve spotech na kola Olpran, televizní Bingo, žvýkačky BubbleTape, kloubní výživu Gelactive, loterii Sazka, Vodňanské kuře a lekce češtiny Bobby Grangera pro NHL a New York Ranger.

V roce 2016 se stal tváří společnosti Klenoty Aurum a mobilních telefonů Huawei.

Zahrál si v hudebním klipu Ewy Farne Na ostří nože.

O Muzeu Grévin Praha

Nejzábavnější muzeum voskových figurín Grévin nabízí setkání s českými i světovými legendami z oblasti sportu, kultury, historie, politiky a showbyznysu. Díky originálnímu scénografickému ztvárnění se návštěvníci stávají svědky neočekávaných setkání, součástí dávné i nedávné historie a partnery hvězd filmového i hudebního průmyslu. V Muzeu Grévin nejde zdaleka pouze o přehlídku soch. Celá expozice je zpracována i jako cesta napříč historií a českou kulturou, každá socha v ní má svou roli či scénu. Scénografie do detailu ilustruje dobu a dodává celému zážitku realistický nádech umocněný hudbou a světelnými efekty. V přízemí muzea si mohou návštěvníci po prohlídce odpočinout u dobré kávy, ke které si mohou vybrat z domácích koláčů a čerstvých sendvičů. Milovníci šampaňského jistě nepohrdnou sklenkou Deutz, a nechybí ani pestrá škála nealkoholických nápojů. Muzeu Grévin Praha byl udělen Certifikát výjimečnosti pro rok 2017. Toto ocenění vzdává hold podnikům, které v minulém roce získávaly od cestovatelů na TripAdvisoru nadšené recenze. Tento certifikát pomáhá cestovatelům nacházet a navštěvovat zařízení, která pravidelně poskytují skvělé služby.

Foto: Muzeum Grévin Praha