Prázdniny ve Velkých Karlovicích opět zakončí Týden kultury, výtěžek pomůže místní rodině

Konec letních prázdnin ve Velkých Karlovicích letos opět zpestří tradiční Týden kultury na Valašsku. Osmý ročník charitativního divadelního festivalu se uskuteční 21. až 27. srpna a nabídne návštěvníkům nejen devět představení v cirkusovém šapitó, ale i podvečery s živou hudbou nebo zábavný Rodinný den.

„Festival se za uplynulých sedm let stal neodmyslitelnou tečkou za prázdninami. Jeho prostřednictvím navíc opět pomůžeme potřebným. Jako každý rok poputuje výtěžek na dobročinné účely,“ uvedl ředitel pořádajícího Resortu Valachy Tomáš Blabla. Výtěžek rozdělí Resort Valachy mezi mobilní hospic Strom života a místní rodinu Kristýnky Němcové, která trpí závážnou retardací v důsledku předčasného narození.

Sedmidenní festival zahájí ve čtvrtek 21. srpna představení Jen pravdu, drahý s Janem Čenským a Danou Morávkovou v hlavních rolích. V dalších dnech se pod šapitó vystřídají další divadla a známé herecké osobnosti, například Václav Vydra, Bára Munzarová, Martin Trnavský, Denisa Nesvačilová nebo držitelka Ceny Thálie Lucie Bergerová. Děti se mohou těšit na sobotní Rodinný den plný soutěží a zábavných aktivit a nedělní pohádku Zvěřinec pana Ezopa.

Zlatým hřebem festivalu budou vystoupení Jaroslava Duška, jenž se na festival se Čtyřmi dohodami a Pátou dohodou vrací každý rok a mívá pravidelně vyprodáno. Jeden z podvečerů bude věnován besedě Jaroslava Duška a lékaře funkční medicíny Jana Vojáčka na téma Zdravá pomoc.

Pohodovou letní atmosféru festivalu opět dodá živá hudba v party zóně s občerstvením a posezením. Speciální nabídku připravil k Týdnu kultury blízký Spa hotel Lanterna, jehož ubytovaní hosté dostanou při pobytu během festivalu volnou vstupenku.

Týden kultury na Valašsku v uplynulých minulých sedmi ročnících přinesl na dobročinné účely již 1,4 milionu korun, které byly rozděleny mezi mobilní hospic Strom života a potřebné rodiny z Velkých Karlovic. Celkem jej za tu dobu navštívilo bezmála 27 tisíc diváků, kteří zhlédli 67 představení.

Program Týdne kultury na Valašsku:

  • 21.8. Jen pravdu, drahý (agentura HARLEKÝN – Jan Čenský, Dana Morávková)
  • 22.8. Tři letušky v posteli (Divadlo Radka Brzobohatého)
  • 23.8. Na poslední chvíli (agentura HARLEKÝN – Václav Vydra)
  • 24.8. Rodinný den u šapitó
  • 24.8. Rošáda (Divadelní spolek Frída – Bára Munzarová, Martin Trnavský)
  • 25.8. Zvěřinec pana Ezopa (divadlo NAVĚTVI)
  • 25.8. Ani o den dýl! (Malé divadlo komedie)
  • 26.8. Jaroslav Dušek: Čtyři dohody
  • 27.8. Beseda Jaroslav Dušek a Jan Vojáček: Zdravá pomoc
  • 27.8. Jaroslav Dušek: Pátá dohoda

Více informací: www.tydenkultury.cz  

Foto: www.tydenkultury.cz