Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka hlásí návrat!

Již v pondělí 27. dubna startuje na Prima Cool kultovní seriál rodiny Smolíkových – Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka. Rodina Smolíkových předběhla dobu a stala se absolutním kultem. Její podivuhodná dobrodružství mají hodně společného nejen se Simpsonovými a baví dodnes. Dříve než celý svět poznal seriály Simpsonovi a Griffinovi, ovládli televizní obrazovky Smolíkovi. Rodinka, která se v mnohém podobá svým vzdáleným příbuzným ze Springfieldu a Quahogu, se zrodila na začátku sedmdesátých let minulého století v Maďarsku.

Když mladý génius Ládík Smolík dostane kvůli špatným známkám domácí vězení, dokáže si poradit! Naučí psa Zorra mluvit, sestrojí nafukovací vesmírnou loď a v kultovním animovaném seriálu tajně vyráží za dobrodružstvími, která jsou stejně podivuhodná jako zábavná.

Mladý Ládík Smolík je sice malý génius, ale ve škole je poněkud líný. Takže i když zrovna začínají prázdniny, kvůli špatným známkám dostane domácí vězení! Jenže nebyl by to geniální Ládínek, aby si nedokázal poradit. Z harampádí, které má po ruce, sestrojí nafukovací vesmírnou loď, pojmenuje ji Gulliver 5 a tajně vyráží za dobrodružstvím. Na cestách ho provází pes Zorro, kterého Ládínek pro jistotu naučil mluvit. Společně objevují podivuhodné planety, kde roboti zotročili lidstvo, nad vším vládne hudba, všechno se odehrává jako v detektivce nebo kde je všechno pod vodou… Zatímco si někde lítá, Smolíkovi si říkají, co tam to ten Ládík zase vyvádí, a vždycky je napadne to samé: co by? Vždyť má domácí vězení a je zavřený u sebe v pokoji.

Zajímavosti:

Maďarský animovaný seriál o kultovní rodince Smolíkových měl premiéru v roce 1973

Seriál má celkem 13 dílů.

Seriál volně navazuje na Odkaz budoucnosti aneb Podivuhodná dobrodružství rodiny Smolíkovy z roku 1970.

Na Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka volně navazuje další animovaný seriál Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy z roku 1980.

Smolíkovi jsou kultovními hrdiny, kteří mají dodnes fanoušky nejen v Maďarsku, ale také v České republice, na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Itálii, Nizozemsku, Německu a dalších zemích.

Seriály s rodinkou Smolíkových vznikaly podobně jako Simpsonovi nebo Griffinovi primárně pro dospělé diváky. Proto jsou satirické a plné narážek na lidské a společenské neřesti.

V roce 2005 se začalo pracovat na novém seriálu, ve kterém se rodina Smolíkových měla potýkat s počítači a internetem. Ale kvůli nedostatečnému financování nakonec seriál nevznikl.

Postavy:

Vladimír Smolík

Malý kluk přezdívaný Ládík je geniálním dítětem, který překvapuje všechny svými vynálezy. Sestru moc nemusí a pořád se s ní hašteří.

 

Zorro

Pes a Ládíkův nejlepší přítel se díky němu naučil mluvit, takže je dokonalým společníkem na podivuhodných cestách.

 

Pepa Smolík

Ládíkův otec je hloupý, neschopný, otylý a nic se mu nedaří. Je předchůdcem Homera Simpsona.

 

Gábi Smolíková

Ládíkova matka je ve skutečnosti hlavou rodiny, i když není o mnoho chytřejší než její manžel. Bývá nešťastná z toho, za koho se to provdala.

 

Týna Smolíková

Ládíkova sestra je náctiletá dívka s vlastními, mnohem důležitějšími starostmi. Bratra moc nemusí a pořád se s ním hašteří.

 

Foto: TV Prima