Podívejte se na první koncert Jaromíra Mayera po čtyřiceti letech

Jaromír Mayer odešel ze socialistického Československa v roce 1986 přes Německo do Kanady, kde pracoval u olejářské firmy a muziku měl jen jako koníček. Do rodné země začal jezdit až před pár lety a dnes žije se svou přítelkyní Vierou Dzurillovou, sestrou známého slovenského hokejového brankáře Vladimíra Dzurilly, která před mnoha lety rovněž emigrovala do Kanady, půl roku v Bratislavě a půl rok v kanadském Edmontonu. A právě v Bratislavě se nyní uskutečnil i jeho první koncert v bývalém Československu po téměř čtyřiceti letech.

Osmdesátník Jaromír Mayer se stále velmi činorodý a jeho věrní fanoušci na něj nezapomněli ani desítky let po jeho odchodu do Kanady. Stále mu od nich chodí e-maily, žádosti o autogram nebo o společnou fotografii. Mayer se nakonec rozhodl vyslyšet jejich přání a uspořádal koncert v bratislavském kulturním domě Cultus Ružinov. Jako hosty si pozval svého kamaráda Antonína Gondolána, se kterým zpíval a koncertoval už v šedesátých letech a z Kanady přiletěla zpěvačka Shelley Jones, která tam vystupovala mimo jiné i s Mayerovou skupinou. Všechny doprovázel skvělý Tomáš Redey band.

Vyprodaný sál zaplnilo převážně dámské publikum, které si s Mayerem zpívalo všechny jeho hity jako například Hospůdko známá nebo Malý přítel z města N. Došlo i na standing ovation a na konci koncertu to už některé dámy nevydržely a pod pódiem si pořádně zatancovaly. Mayerovi dokonce ukápla i slzička dojetí, protože takový úspěch a nadšení nečekal. Po koncertu se na něj dámy vrhly a následovalo dlouhé fotografování a autogramiáda… „Už se mě tu dámy ptají kdy a kde bude další koncert,“ přiznal po koncertu Jaromír Mayer, který by chtěl uspořádat koncerty spolu s kamarádem Antonínem Gondolánem nejen po Slovensku, ale i po České republice.

 

Na záznam písničky Hospůdko známá z koncertu se můžete podívat zde:

 

Foto: Václav Nekvapil